XV NIEDZIELA ZWYKŁA 11 lipca 2021 r.

 1. Dziś przypada święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.
 2. Piątek, 16.07., trzeci piątek miesiąca. Msza św. wieczorna w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych.
 3. Niedziela, 18.07., Mszę św. o 11.30 odprawi, pochodzący z Opatkowic ks. Wacław Piszczek ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy, który przeżywa złoty jubileusz kapłaństwa. 50 lat temu odprawiał w naszym kościele Mszę św. prymicyjną. Będziemy się modlić w intencji Szanownego Jubilata jak również o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
 4. W każdą sobotę o 7.00 Msza św. do Matki Bożej Gajowskiej. Intencje można wpisywać do księgi próśb i podziękowań w zakrystii.
 5. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w intencji Kościoła i Ojczyzny, zakończona dziesiątkiem różańca i litanią do św. Jana Pawła II, a o 20.30 „Różaniec przy grocie”. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. Na stoliku pod chórem jest pudełko z maseczkami. Prosimy zakładać maseczki w kościele.
 7. Na stronie internetowej parafii zostało zamieszczone oświadczenie Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w kwestii szczepień przeciw Covid-19. Warto je przeczytać.
 8. Zachęcamy najmłodszych do wakacyjnej lektury Małego Gościa, a zwłaszcza znakomitego miesięcznika Staś, wydawanego przez nasze archidiecezjalne wydawnictwo św. Stanisława.
 9. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce elektroodpadów z przeznaczeniem na wsparcie Kościoła na Wschodzie.
 10. W środę, 14.07., 19.00 i w sobotę, 17.07., 9.00 Nordic Walking nie tylko dla seniorów w ramach projektu współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Serdecznie zapraszamy.
 11. Na stronie parafialnej relacja z ubiegłoniedzielnej rowerowej wycieczki do Opactwa Benedyktynów w Tyńcu. W przyszłą niedzielę, 18.07., kolejna rowerowa wycieczka, tym razem do sanktuarium bł. Anieli Salawy w Sieprawiu. Wyjazd o 14.00 z górnego parkingu. Powrót przewidywany jest na 18.00. Przypominamy, że wycieczka ma charakter nieformalny i każda osoba uczestnicząca odpowiada za swoje bezpieczeństwo, dzieci i młodzież zapraszamy z rodzicem lub opiekunem.