XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 26 września 2021 r.

  1. Gościmy dziś w naszej parafii o. Daniela, przełożonego Franciszkańskiej Prowincji św. Michała Archanioła na Ukrainie wraz z czterema klerykami, którzy dzielą się z nami świadectwem wiary tamtejszego Kościoła. Po każdej Mszy św. będzie można wesprzeć finansowo kleryków, którzy studiują w seminarium Ojców Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz przekazać o. Danielowi intencje mszalne, które zostaną odprawione przez ojców Franciszkanów na Ukrainie. Będzie to dla nich wielka pomoc.
  2. Środa, 29.09., święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
  3. Czwartek, 30.09., 17.00 spotkanie dla kandydatów na ministrantów. Po Mszy św. wieczornej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy VII i VIII oraz ich rodziców.
  4. Piątek, 1.10., pierwszy piątek miesiąca. 17.00 – 17.50 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja w ciszy i możliwość spowiedzi. Po Mszy św. wieczornej różaniec i litania do NSPJ. Nabożeństwa różańcowe, w czasie których modlimy się szczególnie za Ojca Świętego, za dzieci i młodzież o katolickie wychowanie, za misje, za chorych i o pokój na świecie, będą codziennie po Mszy św. wieczornej w kościele i o 20.30 przy grocie. Zachęcamy również do odmawiania różańca indywidualnie i w rodzinach.
  5. Sobota, 2.10., pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o 7.00 nabożeństwo pierwszosobotnie. Różaniec odmawia Róża MB Kalwaryjskiej. Na Mszy św. o 18.00 poświęcenie różańców dla dzieci z klasy III, które przygotowują się do I Komunii św. Po Mszy św. różaniec prowadzą dzieci wraz z rodzicami.
  6. Niedziela, 3.10., pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmianka różańcowa po Mszy św. o 9.30.
  7. Tylko do czwartku, 30.09., trwa Narodowy Spis Ludności, w którym udział jest obowiązkowy. Niedopełnienie tego obowiązku zagrożone jest karą grzywny w wysokości 5 tyś. złotych. Najwygodniejszą metodą udziału w spisie jest samospis internetowy. Można również dokonać spisu w Urzędzie Gminy w Mogilanach w poniedziałek, 8.00 – 18.00; wtorek- czwartek, 7.00 – 18.00.