XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 3 października 2021 r.

  1. Dziś pierwsza niedziela października. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. Zmianka różańcowa po Mszy św. o 9.30.
  2. Przypominamy, że w naszym kościele pół godziny przed wieczorną Mszą św. jest codzienna cicha adoracja Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji okazja do spowiedzi. Nabożeństwo różańcowe codziennie po wieczornej Mszy św. oraz o 20.30 przy grocie. Zachęcamy również do odmawiania różańca indywidualnie i w rodzinach.
  3. Środa, 6.10., pierwsza środa miesiąca. Po różańcu modlitwy do MB Gajowskiej.
  4. Czwartek, 7.10., pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy św. różaniec w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po nabożeństwie różańcowym spotkanie Podwórkowego Koła Różańcowego Dzieci.
  5. Sobota, 09.10., 18.00 Msza św. i Wieczór Uwielbienia Pana.
  6. Niedziela, 10.10., XXI Dzień Papieski. Po Mszach św. będzie można wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” czyli „Żywy pomnik” św. Jana Pawła II od 21 lat budowany w naszej ojczyźnie.
  7. Składka na Mszach św. w przyszłą niedzielę w całości przeznaczona jest na zakup blachy miedzianej na remont dachu kościoła. Potrzeba ponad 3 tony.
  8. Od dzisiaj przyjmujemy Wypominki: roczne, listopadowe oraz jednorazowe. Wypominki jednorazowe zostaną odczytane na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych w czasie procesji różańcowej o 14.00. Na te wypominki prosimy podawać tylko imiona i nazwiska zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Na stolikach z gazetami oraz przed kościołem są ulotki wyjaśniające istotę tej modlitwy oraz jej formę w naszym kościele. Tylko na tych kartach prosimy wpisywać bardzo wyraźnie imiona i nazwiska swoich zmarłych i składać je wraz z ofiarą w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Przypominamy, że ofiary składane przy okazji Wypominków przeznaczone są na utrzymanie duszpasterzy.
  9. Za dwa tygodnie, w niedzielę, 17.10., zapraszamy na jesienną wycieczkę rowerową do Sieprawia. W programie m.in. sanktuarium i źródełko bł. Anieli Salawy oraz piękny stary kościół św. Michała Archanioła. Wyjazd o. 13.00 z parkingu powyżej kościoła. Przewidywany powrót o 17.00. Trasę liczącą ok. 20 km, będziemy pokonywać w rekreacyjnym tempie. Wycieczka ma charakter nieformalny i każda osoba uczestnicząca odpowiada za swoje bezpieczeństwo, dzieci i młodzież zapraszamy z rodzicem lub opiekunem.