XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Przeżywamy dziś XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. Po Mszach św. będzie można wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” czyli „Żywy pomnik” św. Jana Pawła II od 21 lat budowany w naszej ojczyźnie. Natomiast składka na Mszach św. w całości przeznaczona jest na zakup blachy miedzianej na remont dachu kościoła. Potrzeba ponad 3 tony. Ofiary na remont dachu kościoła można również wpłacać na konto parafii. Serdeczny Bóg zapłać za każdy grosz.
  2. Przypominamy, że w naszym kościele pół godziny przed wieczorną Mszą św. jest codzienna cicha adoracja Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji okazja do spowiedzi. Nabożeństwo różańcowe codziennie po wieczornej Mszy św. oraz o 20.30 przy grocie. Zachęcamy również do odmawiania różańca indywidualnie i w rodzinach.
  3. Przyjmujemy Wypominki: roczne, listopadowe oraz jednorazowe. Wypominki jednorazowe zostaną odczytane na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych w czasie procesji różańcowej o 14.00. Na te wypominki prosimy podawać tylko imiona i nazwiska zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Na stolikach z gazetami oraz przed kościołem są ulotki wyjaśniające istotę tej modlitwy oraz jej formę w naszym kościele. Tylko na tych kartach prosimy wpisywać bardzo wyraźnie imiona i nazwiska swoich zmarłych i składać je wraz z ofiarą w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Przypominamy, że ofiary składane przy okazji Wypominków przeznaczone są na utrzymanie duszpasterzy.
  4. Ojcowie Franciszkanie z Ukrainy, których gościliśmy dwa tygodnie temu serdecznie dziękują za złożone intencje mszalne oraz ofiarę w kwocie 5500,00 zł na studia 4 kleryków z Ukrainy w seminarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. Lista przyjętych intencji oraz podziękowania na stronie internetowej.
  5. Poniedziałek, 11.10., 19.30 spotkanie dla rodziców kandydatów na lektorów.
  6. Czwartek, 14.10., spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania: 16.30 – kl. VII, 19.00 – kl. VIII.
  7. W przyszłą niedzielę, 17.10., zapraszamy na jesienną wycieczkę rowerową do Sieprawia. W programie m.in. sanktuarium i źródełko bł. Anieli Salawy oraz piękny stary kościół św. Michała Archanioła. Wyjazd o. 13.00 z parkingu powyżej kościoła. Przewidywany powrót o 17.00. Trasę liczącą ok. 20 km, będziemy pokonywać w rekreacyjnym tempie. Wycieczka ma charakter nieformalny i każda osoba uczestnicząca odpowiada za swoje bezpieczeństwo. Dzieci i młodzież zapraszamy z rodzicem lub opiekunem.
  8. Wielkie dzięki panom Janowi Szerszeniowi i Markowi Mrowczykowi za naprawę zbutwiałej poręczy na plebańskim tarasie.