XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 17 października 2021 r.

1. Poniedziałek, 18.10., święto św. Łukasza, ewangelisty.
  2. Środa, 20.10., uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona Archidiecezji Krakowskiej i miasta Krakowa. Po różańcu modlitwy do św. Józefa.
  3. Piątek, 22.10., uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, głównego patrona Województwa Małopolskiego.
  4. Przypominamy, że w naszym kościele pół godziny przed wieczorną Mszą św. jest codzienna cicha adoracja Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji okazja do spowiedzi. Nabożeństwo różańcowe codziennie po wieczornej Mszy św. oraz o 20.30 przy grocie. Zachęcamy również do odmawiania różańca indywidualnie i w rodzinach.
  5. Przyjmujemy Wypominki: roczne, listopadowe oraz jednorazowe. Wypominki jednorazowe zostaną odczytane na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych w czasie procesji różańcowej o 14.00. Na te wypominki prosimy podawać tylko imiona i nazwiska zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Na stolikach z gazetami oraz przed kościołem są ulotki wyjaśniające istotę tej modlitwy oraz jej formę w naszym kościele. Tylko na tych kartach prosimy wpisywać bardzo wyraźnie imiona i nazwiska swoich zmarłych i składać je wraz z ofiarą w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Przypominamy, że ofiary składane przy okazji Wypominków przeznaczone są na utrzymanie duszpasterzy.
  6. Dziś o 13.00 z parkingu powyżej kościoła wyjazd na jesienną wycieczkę rowerową do Sieprawia. Długość trasy ok. 20 km, tempo rekreacyjne. Przewidywany powrót ok. 17.00. Wycieczka ma charakter nieformalny i każda osoba uczestnicząca odpowiada za swoje bezpieczeństwo. Dzieci i młodzież zapraszamy z rodzicem lub opiekunem.
  7. Bóg zapłać za wparcie Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” kwotą 2932,00 zł oraz za ofiary na zakup blachy miedzianej na dach kościoła: w ubiegłą niedzielę na składkę złożono 11105,00 zł, w kopertach 2500,00 zł. Dodatkowo od 19.10., w kopertach złożono 1700,00 zł, a na konto wpłynęło 13835,00 zł. Łączna kwota ofiar złożonych na zakup blachy miedzianej na remont dachu kościoła na dzień dzisiejszy (17.10.,) wynosi 46568,00. Serdeczne Bóg zapłać.
  8. W niedzielę, 31.10., oraz w Uroczystość Wszystkich Świętych w godzinach od 8.30 do 16.30 na naszym cmentarzu parafialnym odbędzie się zbiórka ofiar na remont dachu kościoła. Bardzo prosimy o pomoc w przeprowadzeniu kwesty. Potrzeba 16 osób na jednogodzinne dyżury. Ofiary będą zbierane do skarbony w namiocie obok kaplicy. W zakrystii są listy i można się zapisywać na wybrane godziny. Wielkie dzięki za zaangażowanie w dzieło remontu dachu kościoła.