XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 14 listopada 2021 r.

  1. Przeżywamy dziś XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym „SOLIDARNI Z LIBANEM” oraz V Światowy Dzień Ubogich „Ubogich zawsze macie u siebie”. Więcej o tych wydarzeniach na naszej stronie internetowej.
  2. Środa, 17.11., Po Mszy św. wieczornej o św. Józefie, wypominki listopadowe, różaniec za zmarłych oraz modlitwy do św. Józefa.
  3. Czwartek, 18.11., spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klasy VII – 16.30, z klasy VIII – 18.45.
  4. Piątek, 19.11., Msza św. o 18.00 w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach listopadowych oraz wypominki listopadowe i różaniec, który poprowadzą dzieci z klas trzecich przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami.
  5. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. W czasie adoracji okazja do spowiedzi. Również codziennie o 20.30, niezależnie od pogody, „Różaniec przy grocie”.
  6. Wypominki listopadowe i różaniec za zmarłych od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej przez cały listopad. Przypominamy, że także w tym roku, ze względu na pandemię Covid-19, można otrzymać odpust zupełny za wiernych zmarłych przez cały listopad.
  7. W przyszłą niedzielę, jako ostatnią niedzielę Roku Liturgicznego, będziemy przeżywać Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz akt poświęcenia Sercu Jezusowemu.
  8. Tradycyjnie od pierwszej niedzieli Adwentu, 28.11., będą przyjmowane intencje mszalne na 2022 r. Na stoliku pod chórem są wyłożone ulotki zatytułowane ‘Co warto wiedzieć „zamawiając” Mszę świętą’, które mają pomóc zweryfikować i uporządkować naszą wiedzę o „zamawianiu Mszy” i „płaceniu za Msze”. W wielkim skrócie podają naukę Kościoła i przepisy Prawa Kanonicznego o intencjach mszalnych. Prosimy zapoznać się z nimi. Na stronie parafialnej w zakładce „Iura stolae” znajduje się Dekret Metropolity Krakowskiego ustalający zasady utrzymania księży pracujących w duszpasterstwie parafialnym oraz comiesięczne rozliczenie ofiar składanych przez parafian przy okazji zmawiania intencji mszalnych, chrztów, ślubów i pogrzebów. Zamawiając intencje mszalne prosimy wziąć pod uwagę, że w naszym kościele w ciągu roku jest 200 Mszy św. niedzielnych i 600 Mszy św. w dni powszednie, dlatego jeśli ktoś pragnie zamówić więcej intencji, to powinien to uczynić w proporcji jeden do trzech, czyli jedna intencja w niedzielę i kolejne trzy w dni powszednie.