XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

  1. Dzisiaj przeżywamy ostatnią niedzielę roku liturgicznego – uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do NSPJ i akt poświęcenia.
  2. Poniedziałek, 22.11., wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Z tej okazji składamy najlepsze życzenia naszemu Panu Organiście.
  3. Wypominki listopadowe i różaniec za zmarłych od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św.
  4. Codzienna cicha adoracja Najświętszego Sakramentu pół godziny przed wieczorną Mszą św. W czasie adoracji okazja do spowiedzi. Również codziennie, niezależnie od pogody „Różaniec przy grocie” o 20.30.
  5. Niedziela, 28.11., Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczynająca nowy rok liturgiczny. Po Mszy św. o 7.30 poświecenie opłatków na stół wigilijny. Będą dostępne w zakrystii. Ofiary składana przy okazji opłatków będą przeznaczone na remont dachu kościoła. Można będzie również nabyć „Zestaw Bożonarodzeniowy”, który zawiera wodę święconą, sianko i teksty modlitw na wieczerzę wigilijną, a także świece w ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  6. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy przyjmowanie intencji mszalnych na 2022 r. Przypominamy, że „zamawianie intencji Mszy św.” to prośba skierowana do kapłana, by zaaplikował szczególny owoc Mszy św. we wskazanej intencji. Nie jest to zamawianie usługi za opłatą, dlatego też nie może mieć znamion transakcji handlowej, nawet w warstwie językowej. Z tego powodu nie należy używać zwrotów typu: „Ile płacę za msze” czy „Ile kosztuje msza”. Ofiara składana przy okazji zamawiania intencji mszalnej, przeznaczona jest dla kapłana odprawiającego Mszę św. w zamówionej intencji i stanowi jego osobisty przychód. Comiesięczne zestawienie ofiar składanych na utrzymanie duszpasterzy w naszej parafii przy okazji zmawiania intencji mszalnych, chrztów, ślubów i pogrzebów publikowane jest na stronie parafialnej w zakładce „Iura stolae”.
  7. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na zakup blachy miedzianej na remont dachu kościoła. W ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną złożono 5563,00 zł, od 17.10., w kopertach złożono 850,00 zł, a na konto wpłynęło 9000,00 zł, co daje kwotę 15413,00 zł. Obecnie suma wszystkich ofiar złożonych na remont dachu wynosi 72681,00 zł. Jeszcze raz wielkie dzięki za wspieranie tego kluczowego dla naszego kościoła projektu. Następna składka inwestycyjna będzie 12. grudnia, w drugą niedzielę miesiąca.