Domowy Kościół na Kalwaryjskich Dróżkach, 11.11.2021 r.

Gdzie dwaj albo trzej zebrani w imię Moje, tam Ja jestem… (Mt 18,20)

11 listopada 2021 r. małżeństwa z Kręgu Domowego Kościoła naszej parafii udały się do Kalwarii Zebrzydowskiej.
Rozpoczęliśmy dzień Eucharystią o godzinie 8.00 w Kaplicy Męki Pańskiej. Po wysłuchaniu Słowa Bożego i posileniu się Ciałem Pańskim o 9.00 wyruszyliśmy na modlitwę w drodze. Przemierzaliśmy Dróżki Pana Jezusa, rozważając Jego cierpienie oraz modląc się za nas samych oraz potrzebujących. Udaliśmy się do biblijnej Betsaidy, przemierzyliśmy potok Cedron, ale również towarzyszyliśmy Jezusowi podczas drogi krzyżowej. Choć pielgrzymowały z nami dzieci, a droga nie była krótka, pokonaliśmy ją bez większych przeszkód. Swoje trudy zaś włączyliśmy w modlitwę.
Spotkanie zakończyliśmy obiadem oraz indywidualną medytacją oblicza Matki Bożej Kalwaryjskiej.
Był to dzień budowania wspólnoty na Skale, by nie tylko była trwała, ale i zbliżała nas do nieba.