II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 13 marca 2022 r.

1. Dziś rozpoczynamy wielkopostne rekolekcje parafialne, które prowadzi ks. dr Przemysław Bukowski, sercanin, wykładowca Jezuickiej Akademii Ignatianum w Krakowie. Na wszystkich Mszach św. nauka rekolekcyjna. O 16.00 Gorzkie Żale z rekolekcyjnym kazaniem pasyjnym. Po Mszach św. zbiórka ofiar na pomoc cierpiącym z powodu wojny, której udzielają bezpośrednio księża Sercanie pracujący na Ukrainie.

Program rekolekcji w poniedziałek, 14.03., wtorek, 15.03., i środę 16.03., jest następujący:

17.00 – 17.50 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i możliwość spowiedzi.

18.00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną. Po Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi do 19.25.

19.30 – Msza święta z nauką rekolekcyjną.

W czasie rekolekcji kancelaria nieczynna.

1. Środa, 16.03., po Mszy św. O 18.00 nabożeństwo do św. Józefa.
  2. Piątek, 18.03., 17.00 Droga Krzyżowa z udziałem dzieci z Podwórkowego Kółka Różańcowego. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do 19.25. W czasie adoracji okazja do spowiedzi. O 19.30 druga Droga Krzyżowa.
  3. Sobota, 19.03., uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. 7.00 uroczysta Msza św. i litania do św. Józefa. Msza św. o 18.00 z III Niedzieli Wielkiego Postu.
  4. Codziennie o 20.30 „Różaniec przy grocie” w intencji pokoju na Ukrainie. Włączajmy się w tę modlitwę czy to na miejscu przy grocie czy też przez Internet. Szczegóły na stronie internetowej parafii.
  5. Kolejny numer Gościa Niedzielnego Extra poświęcony w całości św. Ojcu Pio w cenie 10 zł.
  6. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na pomoc Ukrainie, złożone w ubiegłą niedzielę w kwocie 9005,00 zł. Łącznie w Środę Popielcową i ubiegłą niedzielę na pomoc Ukrainie złożono 17431,00 zł. Środki te zostaną rozdysponowane przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

APEL O POMOC:

Prośba o zabranie ludzi z Dworca w Krakowie choćby na kilka godzin, jeden dzień. Wielu z nich ma za sobą kilkudniową podróż, bez normalnego spania, prysznica, jedzenia. Pomóżmy im wypocząć choćby kilka godzin. Zapewnijmy spanie, szampon, ciepłą herbatę, zupę i powrotny transport na dworzec. Pomóżmy wsiąść do właściwego pociągu. Wystarczy pojechać na dworzec: Poziom -1, Peron 4 i zapytać kto potrzebuje pomocy. Na miejscu są wolontariusze w kamizelkach i pomagają się dogadać i znaleźć potrzebujących.