III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 20 marca 2022 r.

  1. Dziś o00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W czasie Gorzkich Żali są zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczną dekorację kościoła.
  2. Piątek, 25.03., Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i zakończenie Tygodnia Modlitw o Ochronę Życia. 0 18.00 uroczysta Msza św. ze złożeniem deklaracji przystąpienia do Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Ze stolika pod chórem można zabrać broszurę, specjalnie przygotowaną na tę okazję, jak również formularze deklaracji przystąpienia do Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od jedzenia pokarmów mięsnych.
  3. W związku z apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o 17.00 Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.
  4. Po modlitwach w intecji o pokój na Ukrainie Droga Krzyżowa z udziałem dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do 19.25. W czasie adoracji okazja do spowiedzi. O 19.30 druga Droga Krzyżowa. Kancelaria nieczynna.
  5. Codziennie o 20.30 „Różaniec przy grocie” w intencji pokoju na Ukrainie. Włączajmy się w tę modlitwę czy to na miejscu przy grocie czy też przez Internet. Szczegóły na stronie internetowej parafii.
  6. Kolejny numer Gościa Niedzielnego Extra poświęcony w całości św. Ojcu Pio w cenie 10 zł.
  7. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na pomoc Ukrainie, złożone w ubiegłą niedzielę w kwocie 12820,00 zł. i 10 Euro. Środki te zostały przekazane Księżom Sercanom, którzy wykorzystają je na pomoc Ukrainie w swoich palcówkach, które tam się znajdują.
  8. W zakrystii, w ramach akcji Caritas „Podziel się wielkanocną radością” z której dochód przeznaczony będzie na pomoc uchodźcom z Ukrainy, można nabyć baranki paschalne oraz paschaliki, czyli miniatury paschału, symbolu Pana Jezusa Zmartwychwstałego. W czasie liturgii Wigilii Paschalnej od uroczyście poświęconego paschału będziemy mogli zapalić nasze paschaliki. Ofiara zarówno za baranka jak i paschalik wynosi 10 zł.
  9. Zachęcamy do wspierania Ukrainy. Ofiary wpłacane na konto parafii, Caritasu lub innych organizacji pożytku publicznego, można odliczać od podatku. Ofiary można również składać do skarbonek w przedsionku kościoła.