XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 24 lipca 2022 r.

  1. Dziś rozpoczyna się XXIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, którego celem jest zwrócenie uwagi wiernych na zagadnienia związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego, jak również zbiórka funduszy na zakup i eksploatację środków transportu dla polskich misjonarzy na całym świecie. Poświęcenie pojazdów po każdej Mszy św. na obu parkingach. Prosimy, aby kierowcy czekali przy swoich pojazdach. Tradycyjnie w czasie poświęcenia będą zbierane ofiary na zakup paliwa dla pojazdów misji w Kiabakari. Obecnie misja dysponuje: trzema autobusami szkolnymi, jednym mikrobusem, ambulansem terenowym, dwoma samochodami terenowymi typu pickup, czternastoma motocyklami oraz traktorem. Pojazdy te zużywają ok. 900 litrów paliwa miesięcznie.
  2. Poniedziałek, 25.07., święto św. Jakuba, apostoła.
  3. Pół godziny przed wieczorną Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w intencji pokoju na Ukrainie, zakończona dziesiątkiem różańca i litanią do św. Jana Pawła II. W czasie adoracji możliwość spowiedzi.
  4. Codziennie o 20.30 „Różaniec przy grocie” w Różańcowym gaju.
  5. Zapraszamy na bezpłatne treningi Nordic Walkingu pod okiem wykwalifikowanego instruktora, seniorów i nie tylko, w ramach Projektu Nordic Walking Senior, organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nordic Walkingu i dofinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Zajęcia odbywają się w środy 18.00 – 20.00 i soboty 9.00 – 11.00. Rozpoczęcie treningów na górnym parkingu.