XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 18 września 2022 r.

  1. Dziś przypada święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i młodzieży. W naszej Archidiecezji jest to Dzień Modlitw za młodzież. Po Mszach św. przed kościołem młodzież zbiera fundusze na inicjatywy duszpasterskie związane z formacją dzieci i młodzieży na poziomie naszego dekanatu i parafii. Bóg zapłać za ich finansowe wsparcie.
  2. Środa, 21.09., święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Józefa z racji trzeciej środy miesiąca.
  3. Sobota, 24.09., XIII Diecezjalna Pielgrzymka Wspólnot Żywego Różańca do Łagiewnik. O 12.00 Msza św. Zachęcamy członków naszych Róż Różańcowych do udziału.
  4. Wielkie dzięki wszystkim, którzy uczestniczyli w uroczystościach odpustowych w ubiegłą niedzielę, przyczyniając się do rozwoju kultu MB Gajowskiej. Szczególne podziękowania tym, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie kościoła, jak i samej uroczystości odpustowej. Tegoroczny odpust zapoczątkował trzyletnie przygotowanie naszej parafii do wielkich jubileuszy: w roku 2025 700 lecie naszej parafii, w 2026 r. 400 lecie naszego kościoła i 2027 r. 750 lecie kultu Matki Bożej Gajowskiej. Podejmijmy wysiłek duchowej i materialnej odnowy naszej parafii. Fotorelacja z odpustu na stronie internetowej i na Facebooku parafialnym.
  5. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w intencji dobrego przygotowania naszej parafii do wielkich jubileuszy, zakończona dziesiątkiem różańca i modlitwą do Matki Bożej Gajowskiej, specjalnie na tę okazję przygotowaną. W czasie adoracji możliwość spowiedzi.
  6. Również codziennie o 20.30 „Różaniec przy grocie” w Różańcowym gaju.
  7. Zapraszamy do aktywnego włączania się w liturgię niedzielnych Mszy św. poprzez odczytywanie Słowa Bożego, modlitwy wiernych, udział w procesji z darami czy zbieranie składki.
  8. Młodzież z klasy VII i VIII, która chce przystąpić do sakramentu bierzmowania w naszej parafii w tym roku szkolnym, jest zobowiązana do złożenia u ks. Dominika do końca września „Deklaracji kandydata”. Terminy spotkań i informacje o przygotowaniu do bierzmowania są umieszczone na stronie internetowej parafii.
  9. Wielkie podziękowania za ofiary na remont dachu kościoła. W ubiegłą niedzielę w ramach zbiórki odpustowej złożono 13807,00 zł, w kopertach 1150,00 zł, na konto wpłynęło 2400,00 zł. W sumie od 22.08.22 r. złożono 17357,00 zł. Łączna kwota złożonych ofiar na remont dachu wynosi obecnie 362504,00 zł plus 70000,00 zł dotacji, co daje łącznie 432504,00 zł. Dziękując za każdy grosz, dzieło remontu dachu kościoła poleca się dalszej ofiarności parafian. Następna zbiórka w drugą niedzielę miesiąca, 9.10. Jest jeszcze szansa, jeśli pogoda pozwoli, że prace remontowe rozpoczną się na początku października.