XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 9 października 2022 r.

  1. Czwartek, 13.10., spotkanie dla kandydatów do bierzmowania: 16.30 z kl. VII, 18.30 z kl. VIII.
  2. W przyszłą niedzielę, 16.10., XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask prawdy”. Po Mszach św. kwesta na stypendia dla niezamożnej młodzieży z małych miejscowości, w ramach budowy żywego pomnika św. Jana Pawła II. Mszę św. o 11.30 odprawią ks. Stanisław Kasela, poprzedni proboszcz w Gaju oraz ks. Wacław Gubała, emerytowany proboszcz parafii św. Jadwigi na Klinach Borkowskich, którzy w tym roku obchodzą złoty jubileusz kapłaństwa.
  3. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w intencji dobrego przygotowania naszej parafii do wielkich jubileuszy, zakończona dziesiątkiem różańca i modlitwą do Matki Bożej Gajowskiej. W czasie adoracji możliwość spowiedzi.
  4. Nabożeństwa różańcowe w kościele po Mszy św. wieczornej, a przy grocie o 20.30. Zachęcamy również do odmawiania różańca indywidualnie i w rodzinach.
  5. W październiku, miesiącu różańcowym zapraszamy wszystkich parafian do modlitwy różańcowej w ramach „Różańca przy grocie” wg zaproponowanego grafiku. Grafik na nadchodzący tydzień jest następujący:

9.

ND

09.10

LUSINA, ul. Krakowska (od 27 do nru 77, do kaplicy)

10.

PN

10.10.

GAJ, ul. Widokowa (od nru 61), ul. Pod Górą (od nru 2), ul. Cicha (od nru 2), Brzyczyna, Chorowice

11.

WT

11.10.

GAJ, ul. Leśny Stok, LUSINA, ul. św. Floriana (od nru 59), os. św. Floriana, os. Dębowe

12.

ŚR

12.10.

GAJ, ul. Parkowa ( od nru 48), ul. Gaik, ul. Myślenicka 1

13.

CZ

13.10.

LUSINA, ul. Górska (od Kwiatowej), ul. Krótka

14.

PT

14.10.

GAJ, ul. Maryjna od nru 1 do końca

15.

SB

15.10.

GAJ, ul. Myślenicka (od nru 55 – numery nieparzyste), ul. Lipowa, ul. Myślenicka (do nru 3)

16.

ND

16.10.

GAJ, ul. Bema 2, ul. Szkolna (od nru 78 do nru 2), ul. Wąwozowa (od nru 20)

  1. Kiosk parafialny na cmentarzu w październiku będzie czynny w soboty i niedziele.
  2. Przyjmujemy Wypominki: roczne, listopadowe oraz jednorazowe. Wypominki jednorazowe zostaną odczytane na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych w czasie procesji różańcowej o 14.00. Na te wypominki prosimy podawać tylko imiona i nazwiska zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Na stoliku z gazetami są ulotki wyjaśniające istotę tej modlitwy oraz jej formę w naszym kościele. Tylko na tych kartach prosimy wpisywać bardzo wyraźnie imiona i nazwiska swoich zmarłych i składać je wraz z ofiarą w zakrystii lub w kiosku parafialnym na cmentarzu. Przypominamy, że ofiary składane przy okazji Wypominków przeznaczone są na utrzymanie duszpasterzy.
  3. Dziś, z racji drugiej niedzieli miesiąca, na wszystkich Mszach św. składka inwestycyjna na remont dachu kościoła. W nadchodzącym tygodniu wykonawca ma rozpocząć prace przygotowawcze.