XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 6 listopada 2022 r. 

  1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. Zmianka różańcowa po Mszy św. o 9.30.
  2. Środa, 9.11., święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – kościoła katedralnego papieża, który został poświęcony przez papieża św. Sylwestra I, 9 listopada 324 r. Do roku 1308 był on rezydencją papieży. Panowało tam 161 papieży i odbyło się pięć soborów powszechnych.
  3. Piątek, 11.11., Święto Niepodległości. Zachęcamy do modlitwy za Ojczyznę, szczególnie w czasie Mszy św. o 18.00 i różańca przy grocie o 20.30. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi państwowej na naszych domach. Na ten świąteczny dzień ks. abp Marek Jędraszewski udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i pokutnego charakteru dnia. Kancelaria nieczynna.
  4. Sobota, 12.11., po Mszy św. wieczornej Wieczór Uwielbienia Pana.
  5. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. W czasie adoracji okazja do spowiedzi. Również codziennie o 20.30, niezależnie od pogody, „Różaniec przy grocie”.
  6. Wypominki listopadowe i różaniec za zmarłych od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej aż do Adwentu. Msza św. w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach listopadowych będzie w III piątek miesiąca, 18.11., o 18.00.
  7. Bóg zapłać za ofiary na remont dachu naszego kościoła złożone w czasie zbiórki na cmentarzu. Złożono 3272,00 zł. Szczególne podziękowania dla osób, które zaangażowały się w przeprowadzenie kwesty. W przyszłą niedzielę, 13.11., składka inwestycyjna na remont dachu kościoła.
  8. W środę, 9.11., nasz pan Organista przejdzie zabieg chirurgiczny gardła. Otoczmy go naszą modlitwą. O 7.00 będzie Msza św. w jego intencji.