XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA                     UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 20 listopada 2022 r.

1. Dzisiaj przeżywamy ostatnią niedzielę roku liturgicznego – uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do NSPJ i akt poświęcenia.
  2. Wtorek, 22.11., wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. W tym dniu pamiętajmy w naszych modlitwach o panu Organiście, który przebywa jeszcze w szpitalu.
  3. Wypominki listopadowe i różaniec za zmarłych do piątku, 25.11., po wieczornej Mszy św. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy modlitwę wypominków rocznych. która potrwa do ostatniej niedzieli października 2023 r. Imiona i nazwiska naszych zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne, podzielone na dwie części, będą odczytywane na zmianę w każdą niedzielę przed Mszami św. o 7.30 i 9.30. Msza św. w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych będzie sprawowana w każdy trzeci piątek miesiąca o 18.00.
  4. Niedziela, 27.11., Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczynająca nowy rok liturgiczny. Po Mszy św. o 7.30 poświecenie opłatków na stół wigilijny. Będą dostępne w zakrystii. W zakrystii można będzie również nabyć świece w ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Mszę św. o 11.30 odprawi ks. bp Jan Zając i zainauguruje wystawę plenerową, która opowiada o życiu i działalności Heleny Kmieć, wolontariuszki misyjnej z Libiąża, która została zamordowana w 2017 r. w Boliwii w wieku 26 lat. O życiu i działalności Heleny na wszystkich Mszach św. opowie również przedstawicielka Fundacji jej imienia. Przed kościołem będzie stoisko misyjne, gdzie będzie można nabyć publikacje o śp. Helenie oraz liczne pamiątki z misji, które stanowią cegiełkę na program stypendialny dla najbardziej potrzebujących dzieci w Boliwii, Zambii i Meksyku.
  5. Podobnie jak w ubiegłym roku, w ramach kolędy będziemy odwiedzać parafian, którzy wyrażą takie życzenie. Na stoliku pod chórem oraz na stronie internetowej parafii są przygotowane formularze, które należy wypełnić i złożyć do skrzynki umieszczonej za ławkami lub przesłać mailem na adres parafii do 18.12., czyli do IV Niedzieli Adwentu włącznie. Na podstawie złożonych deklaracji zostanie opracowany i podany do wiadomości program kolędy.
  6. Wielkie podziękowania za ofiary na remont dachu kościoła. W ubiegłą niedzielę w ramach składki inwestycyjnej złożono 6336,00 zł, w ramach zbiórki na cmentarzu 1.11., 3272,00 zł, w kopertach 1100,00 zł, na konto wpłynęło 13470,00 zł. W sumie od 16.10.22 r. złożono 24178,00 zł. Łączna kwota złożonych ofiar na remont dachu wynosi obecnie 401362,00 zł plus 70000,00 zł dotacji, co daje łącznie 471362,00 zł. Dziękując za każdy grosz, dzieło remontu dachu kościoła poleca się dalszej ofiarności parafian. Następna zbiórka 11.12., w drugą niedzielę miesiąca.