III NIEDZIELA ADWENTU 11 grudnia 2022 r.

 1. Dziś III Niedziela Adwentu Gaudete – Radujcie się, wzywa do radości, wprowadzając nas w drugą część Adwentu, będącą bezpośrednim przygotowaniem do świąt Bożego Narodzenia.
 2. Środa, 14.12., zgodnie z poleceniem Metropolity Krakowskiego abpa Marka Jędraszewskiego modlitwa za ojczyznę na Mszy św. wieczornej.
 3. Piątek, 16.12., Msza św. o 18.00 w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Bożego Miłosierdzia.
 4. Sobota, 17.12., od 9.00 odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną. Chorych można zgłaszać w zakrystii do piątku, 16.12. O 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Bożego Miłosierdzia, a następnie adoracja w ciszy i możliwość spowiedzi do 17.50. Wykorzystajmy tę szansę by dobrze przeżyć sakrament pokuty i pojednania oraz uniknąć nerwowego poszukiwania możliwości spowiedzi tuż przed świętami.
 5. Roraty od poniedziałku do piątku o 18.00, w soboty o 7.00.
 6. Do przyszłej niedzieli włącznie można składać deklaracje przyjęcia kolędy wrzucając stosowną deklarację do skrzyneczki za ławkami lub przesyłając mailem na adres parafii.
 7. Proboszcz z Opatkowic informuje, że opublikował już na stronie parafii plan kolędy w Opatkowicach.
 8. W zakrystii są dostępne poświęcone opłatki oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 9. Bóg zapłać za ofiary na wsparcie Kościoła na Wschodzie złożone w ubiegłą niedzielę w kwocie 2732,00 zł. Ofiary te oraz ofiary złożone do skarbon w przedsionku kościoła, w łącznej kwocie 5000,00 zł, zostały przekazane na dofinansowanie zakupu generatorów prądu Ojcom Franciszkanom na Ukrainie, którzy przy swoich klasztorach tworzą centra wsparcia dla ludzi pozbawionych elektryczności.
 10. W przyszłą niedzielę odwiedzą nas druhowie z OSP Mogilany z życzeniami świątecznymi i kalendarzami, które będą sprzedawać po Mszach św. Natomiast w niedzielę, 8.01.2023 po Mszy św. o 9.30 będzie koncert kolęd w wykonaniu orkiestry OSP z Włosani na zakończenie okresu Bożego Narodzenia.
 11. Dzisiaj na wszystkich Mszach św. składka inwestycyjna remont dachu kościoła. Ofiary wpłacane na konto parafii można odliczyć od podatku. W tytule przelewu należy wpisać „darowizna na cele kultu religijnego – remont dachu”. Bóg zapłać za każdy grosz. Cieśle zakończyli pracę na dachu kaplicy św. Józefa, teraz kolej na blacharzy.