III NIEDZIELA ZWYKŁA 22 stycznia 2023 r.

  1. Dziś przypada, ustanowiona przez papieża Franciszka, Niedziela Słowa Bożego. Zachęcamy do lektury Pisma św.
  2. Środa, 25.01., święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.
  3. Sobota, 28.01., 16.00 Msza św. (niedzielna) z okazji dnia seniora.
  4. W każdą sobotę o 7.00 jest odprawiana koncelebrowana Msza św. do Matki Bożej Gajowskiej w intencjach zapisanych w księdze próśb i podziękowań, która znajduje się w zakrystii. Wpisujmy do tej księgi intencje, które leżą nam i naszym bliskim na sercu. Szczególnie wpisujmy intencje za solenizantów, jubilatów, podejmujących trudne decyzje, przeżywających ważne momenty w życiu, jak np. egzaminy czy zmianę pracy, oraz za chorych i cierpiących, jak również wszystkich potrzebujących naszej modlitwy. Niech księga próśb i podziękowań będzie świadectwem naszej żywej wiary i ufności w macierzyńską opiekę Pani Gajowskiej. W drugie soboty miesiąca Msza św. jest sprawowana również w intencjach złożonych przy grocie.
  5. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w intencji dobrego przygotowania naszej parafii do wielkich jubileuszy, zakończona dziesiątkiem różańca i modlitwą do Matki Bożej Gajowskiej. W czasie adoracji możliwość spowiedzi.
  6. Również codziennie o 20.30, niezależnie od pogody, „Różaniec przy grocie”. W różańcu można uczestniczyć również online. Szczegóły na stronie parafialnej.
  7. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich. Najmłodszym polecamy „Małego Gościa” oraz miesięcznik „Staś” wydawany przez nasze Wydawnictwo Archidiecezjalne.
  8. W ubiegłym tygodniu nasza parafia zwróciła się do gminy z prośbą o złożenie wniosku o dofinansowanie remontu kościoła z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków na kwotę 1,7 mln zł.