I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 26 lutego 2023 r.

  1. Dziś I Niedziela W. Postu. Po każdej Mszy św. obrzęd posypania głowy popiołem poświęconym w Środę Popielcową. O 16.00 pierwsze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W czasie Gorzkich Żali będą zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Dzisiejsza składka w czasie Mszy świętych przeznaczona jest na dzieła sakralne związane z osobą św. Jana Pawła II.
  2. Środa, 1.03., pierwsza środa miesiąca. Po Mszy św. wieczornej modlitwy do MB Gajowskiej.
  3. Czwartek, 2.03., 17.00 – 17.50 – spowiedź przed pierwszym piątkiem. W pierwszy piątek, z racji Drogi Krzyżowej, nie będzie spowiedzi przed wieczorną Mszą św. Po Mszy św. wieczornej modlitwy w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne z racji pierwszego czwartku.
  4. Piątek, 3.03., pierwszy piątek miesiąca. 17.00 Droga krzyżowa. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. O 19.30 druga Droga krzyżowa.
  5. Sobota, 4.03., święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej i pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o 7.00 nabożeństwo pierwszosobotnie. Różaniec odmawia Róża MB Nieustającej Pomocy. W ramach duchowego przygotowania do wielkich jubileuszy parafialnych o 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia, a następnie adoracja w ciszy do 18.00. W czasie adoracji będzie się można spokojnie wyspowiadać czy też porozmawiać z kapłanem. Skorzystajmy z tej okazji, by pogłębić naszą więź z Panem Jezusem. 18.00 Msza św. z II Niedzieli W. Postu rozpoczynająca wielkopostne rekolekcje parafialne, które poprowadzi ks. sercanin.
  6. Niedziela, 5.03., na wszystkich Mszach św. nauka rekolekcyjna. O 16.00 Gorzkie Żale z rekolekcyjnym kazaniem pasyjnym. Po Mszach św. zbiórka ofiar na dzieła misyjne prowadzone przez polskich księży sercanów w Azji, Afryce i obu Amerykach. Zmianka różańcowa po Mszy św. o 9.30.
  7. Codziennie o 20.30 Różaniec przy grocie.
  8. W ubiegłym tygodniu ks. Proboszcz przeszedł operację prawego barku. Ze względu na konieczność unieruchomienia całej ręki na okres rekonwalescencji ks. Proboszcz będzie podejmował swoje obowiązki w ograniczonym zakresie.