V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 26 marca 2023 r.

 1. Dziś o 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W czasie Gorzkich Żali są zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczną dekorację kościoła.
 2. Piątek, 31.03., 16.30 zbiórka LSO przed Wielkim Tygodniem. Droga krzyżowa o 17.00 i 19.30.
 3. Sobota, 1.04., pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o 7.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i różaniec, który poprowadzi Róża św. Maksymiliana Kolbe. Od 9.00 odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną. Chorych prosimy zgłaszać do piątku, 31.03 w zakrystii lub mailowo podając dokładny adres i numer telefonu. O 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Bożego Miłosierdzia a następnie czas na indywidualną adorację w ciszy i spowiedź do 17.50. Msza św. o 18.00 z Niedzieli Palmowej z poświęceniem palm.
 4. Niedziela Palmowa, 2.04., Na każdej Mszy św. poświęcenie palm. O 11.30 poświęcenie palm na zewnątrz kościoła i uroczysta procesja z palmami. 20.30 Różaniec przy grocie w intencji obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II z okazji 18 rocznicy Jego śmierci.
 5. W Wielkim Tygodniu Sakrament Pokuty i Pojednania sprawowany będzie w Wielki Poniedziałek, 3.04. i w Wielki Wtorek, 4.04., 16.30 – 17.50. W Wielką Środę, 5.04., 16.30 – 17.50 i po Mszy św. wieczornej do 19.30.  W czasie sprawowania Sakramentu Pokuty będzie wystawiony Najświętszy Sakrament i czas na prywatną adorację w ciszy. W Wielką Środę kancelaria nieczynna.
 6. W Wielki Czwartek, w Wielki Piątek i Wielką Sobotę w naszym kościele sakrament pokuty i pojednania nie będzie sprawowany.
 7. W zakrystii, w ramach akcji Caritas „Podziel się wielkanocną radością” można jeszcze nabyć baranki paschalne oraz paschaliki, czyli miniatury paschału, symbolu Pana Jezusa Zmartwychwstałego. W czasie liturgii Wigilii Paschalnej od uroczyście poświęconego paschału będziemy mogli zapalić nasze paschaliki. Ofiara zarówno za baranka jak i paschalik wynosi 10 zł.
 8. Caritas Archidiecezji Krakowskiej prosi o przekazanie 1,5 procenta podatku na pomoc osobom chorym, starszym i niepełnosprawnym. Krakowska Caritas, dzięki wsparciu ludzi dobrej woli, prowadzi ponad 40 placówek dla potrzebujących, pomaga też najuboższym, ofiarom klęsk żywiołowych, wojen i katastrof.
 9. Ośrodek Wczasowo – Rekolekcyjny w Zakrzowie k. Kalwarii Z. zaprasza na weekendowe dni skupienia dla dorosłych w dniach 21 – 23.04.2023 r. pod nazwą: „Doba eucharystyczna w intencji powrotu do Kościoła bliskich nam osób”. Szczegóły na stronie internetowej ośrodka.
 10. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego Extra poświęconego relikwiom Męki Pańskiej, a w nim między innymi artykuł wyjaśniający teologiczne podstawy kultu relikwii, artykuły o Całunie Turyńskim i chuście z Manoppello oraz artykuły przedstawiające historię korony cierniowej, znajdującej się w paryskiej katedrze Notre Dame oraz historię włóczni, którą został przebity bok Jezusa. Cena 14 zł.
 11. W minionym tygodniu została zdjęta blacha z dachu nad prezbiterium i okazało się, że murłaty, czyli belki leżące na murze i stanowiące podstawę konstrukcji całego dachu, są zupełnie zjedzone przez kornika. W naszym kościele są dwie równoległe murłaty. Wewnętrzna podtrzymuje drewnianą konstrukcję sklepienia nad prezbiterium a zewnętrzna konstrukcję dachu. Zadaniem cieśli będzie tak wymienić zniszczone murłaty i inne zniszczone przez kornika elementy więźby, aby dach i sklepienie nie zawaliły się. Nowe murłaty mają przekrój kwadratu o boku 20 cm i są długie na 6 i 4 m. Zdjęcia ilustrujące zniszczenia konstrukcji dachowej na parafialnym FB.