VII NIEDZIELA WIELKANOCNA Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 21 maja 2023 r.

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. „Dni powszednie po Wniebowstąpieniu aż do soboty przed Zesłaniem Ducha Świętego włącznie przygotowują na przyjście Ducha Świętego Pocieszyciela”.
  2. Piątek, 26.05., 00 – koronka do Bożego Miłosierdzia przy krzyżu przy ul. Brzegi w Lusinie. Zachęcamy do udziału w tej modlitwie.
  3. Sobota, 27.05., 12.00 – pierwsza Komunia św. dzieci ze SP w Lusinie. 18.00 Msza św. z Wigilii Zesłania Ducha Świętego i czuwanie przed Najświętszym Sakramentem do 20.30.
  4. Niedziela, 28.05., Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończąca Okres Wielkanocny.
  5. Nabożeństwa majowe w kościele po Mszy św. wieczornej, a pół godziny przed Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, zakończona dziesiątkiem różańca i modlitwą do MB Gajowskiej o dobre przygotowanie parafii do wielkich jubileuszy parafialnych. W czasie adoracji możliwość spowiedzi. 20.30 majówka przy grocie, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich parafian wg rejonów parafii:
  • Poniedziałek, 22.05., Rejon I,
  • Wtorek, 23.05., Rejon II,
  • Środa, 24.05., Rejon III,
  • Czwartek, 25.05., Rejon IV,
  • Piątek, 26.05., Rejon V,
  • Sobota, 27.05., Rejon VI,
  • Niedziela, 28.05., Rejon VII,
  1. Nasz Organista wraca do zdrowia. Niestety nie może jeszcze śpiewać. Wielka zatem prośba do parafian, którzy mają dar głosu, aby wsparli pana Jacka swoim śpiewem na niedzielnych Mszach św. o 17.00. Prosimy zgłaszać się w zakrystii. Szczegóły współpracy i próby będzie można uzgodnić bezpośrednio z panem Organistą. Zaangażowanie nowych osób w śpiew podczas liturgii byłoby niewątpliwym jej ubogaceniem i wielką pomocą dla naszego Organisty, który w ten sposób mógłby powoli wracać do pracy. Bardzo prosimy przezwyciężyć ewentualne obawy, gdyż dobro wynikające ze śpiewu w czasie liturgii znacznie przewyższa ewentualne pomyłki.
  2. Wielkie podziękowania za ofiary na remont dachu kościoła. W ubiegłą niedzielę w ramach składki inwestycyjnej, złożono 7582,00 zł, w kopertach 1500,00 zł, na konto wpłynęło 4729,00 zł. W sumie od 24.04.23 r. złożono 13802,00 zł. Ofiary przy zakupie medalionu MB Gajowskiej jako cegiełki na remont dachu wyniosły 3800,00 zł. Łączna kwota złożonych ofiar na remont dachu wynosi obecnie 533409,00 zł. Następna składka inwestycyjna będzie 11.06., w drugą niedzielę miesiąca. Wesprzyjmy hojnie historyczne dzieło remontu dachu naszego kościoła przed zbliżającym się jubileuszem 400-lecia jego budowy. Medaliony MB Gajowskiej jako cegiełki na remont dachu są jeszcze dostępne w zakrystii. Minimalna ofiara to 200,00 zł.