UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO  28 maja 2023 r.

  1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Św. kończy Okres Wielkanocny. Od jutra rozpoczyna się Okres Zwykły Roku Liturgicznego. „Z biegiem czasu Kościół odsłania całe misterium Chrystusa. W ten sposób otwiera bogactwo zbawczych czynów i zasług swojego Pana, tak że one uobecniają się niejako w każdym czasie, aby wierni zetknęli się z nimi i dostąpili łaski zbawienia”.
  2. Poniedziałek, 29.05., święto NMP Matki Kościoła. 19.30 Msza św. w kaplicy w Lusinie, na którą zapraszamy szczególnie dzieci pierwszokomunijne, które przeżywają biały tydzień.
  3. Środa, 31.05., święto Nawiedzenia NMP. O 20.00 dodatkowa Msza św. na zakończenie trzeciego roku nieustannego odmawiania „Różańca przy grocie”, w intencji wszystkich, którzy włączali się w tę modlitwę. Po Mszy św. procesyjne przejście do groty i ostatnia majówka.
  4. Czwartek, 1.06., święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana i zarazem pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy św. wieczornej modlitwy w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie i Po nabożeństwie spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania. Na „Różaniec przy grocie” o 20.30 zapraszamy szczególnie dzieci w dniu ich święta.
  5. Piątek, 2.06., pierwszy piątek miesiąca. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy. W czasie adoracji możliwość spowiedzi do 17.50. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do NSPJ. Po nabożeństwie spotkanie kandydatów do bierzmowania i bezpośrednie przygotowanie do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.
  6. Sobota, 3.06., pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o 7.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, a następnie różaniec, który prowadzi Róża św. Siostry Faustyny. W ramach duchowego przygotowania do wielkich jubileuszy parafialnych o 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia, a następnie adoracja w ciszy do 18.00. W czasie adoracji będzie się można spokojnie wyspowiadać czy też porozmawiać z kapłanem. Skorzystajmy z tej okazji, by pogłębić naszą więź z Panem Jezusem.
  7. Niedziela, 4.06., pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. Zmianka różańcowa po Mszy św. o 9.30.
  8. Przez cały czerwiec litania do NSPJ będzie odmawiana po wieczornej Mszy św. przed ołtarzem NSPJ. Pół godziny przed Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy zakończona dziesiątką różańca i modlitwą do MB Gajowskiej o dobre przygotowanie parafii do wielkich jubileuszy parafialnych. W czasie adoracji możliwość spowiedzi.
  9. Codziennie o 20.30 „Różaniec przy grocie”.
  10. Wielkie dzięki pierwszej osobie, która się zgłosiła by śpiewem wesprzeć naszego pana Organistę w czasie niedzielnych Mszy św. o 17.00. Potrzebne by były jeszcze 2 – 3 osoby, tak by można było ułożyć grafik na cały miesiąc.