XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 27 sierpnia 2023 r.

  1. Gościmy dziś w naszej parafii Ojców Franciszkanów Konwentualnych, którzy przybliżają nam sylwetki franciszkańskich misjonarzy-męczenników bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego oraz przekażą naszej wspólnocie parafialnej ich relikwie. Uroczyste wprowadzenie relikwii nastąpi na Mszy św. o 9.30. Po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła będzie można otrzymać obrazki błogosławionych z małymi cząstkami ich ubrań oraz złożyć ofiarę na misje franciszkańskie, jak również nabyć materiały związane z męczennikami.
  2. Czwartek, 31.08., 17.00, zbiórka ministrantów.
  3. Piątek, 1.09., pierwszy piątek miesiąca. 16.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja w ciszy oraz możliwość spowiedzi do 17.45. Z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego na Mszę św. o 18.00 zapraszamy dzieci i młodzież. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzieci z kl. IV otrzymają książeczki pomagające w praktyce 9 pierwszych piątków miesiąca. Dzieci i młodzież zapraszamy również na Różaniec przy grocie o 20.30.
  4. Sobota, 2.09., pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o 7.00 nabożeństwo pierwszosobotnie. Różaniec odmawia Róża MB Gajowskiej. W ramach duchowego przygotowania do wielkich jubileuszy parafialnych o 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia, a następnie adoracja w ciszy do 18.00. W czasie adoracji będzie się można spokojnie wyspowiadać czy też porozmawiać z kapłanem. Skorzystajmy z tej okazji, by pogłębić naszą więź z Panem Jezusem.
  5. Niedziela, 3.09., pierwsza niedziela września. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. Zmianka różańcowa po Mszy św. o 9.30.
  6. Zostały odkopane fundamenty prezbiterium. Można zobaczyć, jak wyglądają czterystuletnie fundamenty wykonane z kamienia łączonego zaprawą z wapna i piasku.