IX NIEDZIELA ZWYKŁA        2 czerwca 2024 r.

  1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. Zmianka różańcowa po Mszy św. o 9.30.
  2. Środa, 5.06., pierwsza środa miesiąca. Po Mszy św. wieczornej modlitwy do Matki Bożej Gajowskiej
  3. Czwartek, 6.06., po Mszy św. wieczornej, litania do NSPJ w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne z racji pierwszego czwartku. Po zakończeniu nabożeństwa spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania.
  4. Piątek, 7.06., uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. 17.00 – 17.50 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja w ciszy i możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania. Po Mszy św. wieczornej litania i ponowienie aktu poświęcenia Najświętszemu Sercu Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Sobota, 8.06., wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. 18.00 Msza św. niedzielna, nabożeństwo czerwcowe i Wieczór Uwielbienia Pana.
  6. Nabożeństwa czerwcowe w kościele przed ołtarzem Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. wieczornej, a pół godziny przed Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, zakończona dziesiątkiem różańca i modlitwą do MB Gajowskiej w ramach Archidiecezjalnego Kongresu Eucharystycznego oraz w intencji o dobre przygotowanie parafii do wielkich jubileuszy parafialnych. W czasie adoracji możliwość spowiedzi.
  7. Pierwszego czerwca rozpoczął się piąty rok nieustannego odmawiania „Różańca przy grocie” codziennie o 20.30. Zachęcamy do włączania się do tej modlitwy.
  8. Serdeczne podziękowania za tak liczny udział w procesji Bożego Ciała będącej świadectwem wiary i czci dla Jezusa Eucharystycznego. Szczególne wyrazy wdzięczności dla rodziców, którzy przyszli na procesję z dziećmi.
  9. Również serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przygotowali i wzięli udział w parafialnym pikniku z okazji zakończenia remontu dachu naszego kościoła. Wielkie dzięki dla Koła Gospodyń i Gospodarzy w Gaju za profesjonalną obsługę wydarzenia, z panem sołtysem Gaja na czele. Wielkie dzięki dla pań z Lusiny i dla cukierni Viktoria za przygotowanie wspaniałych wypieków. Wyrazy wdzięczności dla pana wójta za udostępnienie namiotów i ławek. Podziękowania dla firmy „Beros” również za wypożyczenie namiotów i ławek oraz przyczepy gastronomicznej, jak i dofinansowanie zakupu napojów. Także wielkie dzięki firmie handlowej „Kubuś” za dofinansowanie zakupu smakowitej kiełbasy grillowej. Parafialny piknik był godnym zwieńczeniem historycznego dzieła remontu dachu naszego kościoła. W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. kolejna składka inwestycyjna na dalsze prace remontowe przy naszym kościele.