X NIEDZIELA ZWYKŁA   9 czerwca 2024 r.

  1. Środa, 12.06., jak w każdą drugą środę miesiąca „Różaniec przy grocie” o 20.30 w intencjach złożonych w grocie.
  2. Czwartek, 13.06., 16.30 zakończenie całorocznych spotkań formacyjnych dla kandydatów do bierzmowania z kl. VII.
  3. Sobota, 15.06., 00 w bazylice Bożego Miłosierdzia Msza św. beatyfikacyjna ks. Mariana Rapacza i zakończenie Archidiecezjalnego Kongresu Eucharystycznego.
  4. Niedziela, 16.06., 17.00 Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania uczniom klas VIII.
  5. Nabożeństwa czerwcowe w kościele przed ołtarzem Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. wieczornej, a pół godziny przed Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, zakończona dziesiątkiem różańca i modlitwą do MB Gajowskiej w ramach Archidiecezjalnego Kongresu Eucharystycznego oraz w intencji o dobre przygotowanie parafii do wielkich jubileuszy parafialnych. W czasie adoracji możliwość spowiedzi.
  6. W związku ze zbliżającymi się wielkimi jubileuszami parafialnymi, aby uniknąć przykrych niespodzianek w czasie uroczystości i wykorzystując nadchodzący okres wakacyjny, zostały rozpoczęte prace konserwacyjne przy organach, których części drewniane są niszczone przez kornika.
  7. Dzisiejsza składka na wszystkich Mszach św. przeznaczona jest na dalsze prace remontowe przy kościele. Obecnie największe wyzwanie stanowi budowa nowego systemu odprowadzenia wody opadowej.