UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
- Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy. 11.30 Msza św. dziękczynna na zakończenie szóstego roku codziennego odmawiania różańca przy grocie. Bractwo Nieustającego Różańca zaprasza na „Różaniec przy grocie” i zakończenie nabożeństw majowych o 20.30.
- Środa, 3.06., Msza św. wieczorna z Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. po Mszy św. wieczornej modlitwy do MB Gajowskiej z racji pierwszej środy miesiąca. 00 zbiórka ministrantów i lektorów przed Bożym Ciałem. Kancelaria nieczynna.
- Czwartek, 4.06., Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. jak w niedzielę. Po Mszy św. o 9.30 procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz przy skrzyżowaniu ulic Maryjnej i Akacjowej, drugi przy skrzyżowaniu ulic Akacjowej i Wąskiej, trzeci przy skrzyżowaniu ulic Wąskiej i Maryjnej, czwarty na placu kościelnym. Serdecznie zapraszamy do udziału w procesji, zwłaszcza dziewczynki do sypania kwiatków, chłopców do dzwonienia, dzieci pierwszokomunijne jak i przeżywające rocznicę I Komunii św. oraz asystę procesyjną. Prosimy nie parkować wzdłuż trasy procesji. Procesja wyjdzie z placu kościelnego bramą z tyłu kościoła na ulicę Maryjną i również powróci przez tę samą bramę. Będzie więc można parkować na parkingu górnym bez ograniczeń.
- Piątek, 5.06., pierwszy piątek miesiąca. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja w ciszy i możliwość spowiedzi do 17.50. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do NSPJ. Księża zaproszeni do spowiedzi będą odprawiali Mszę św. o 18.00, więc przyjście do spowiedzi w ostatniej chwili to ryzyko braku możliwości wyspowiadania się!
- Sobota, 6.06., pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o 7.00 nabożeństwo pierwszosobotnie. Różaniec odmawia Róża MB Gajowskiej.
- Niedziela, 7.06., pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. Zmianka różańcowa po Mszy św. o 9.30.
- Z okazji jubileuszu czterechsetlecia naszego kościoła otrzymaliśmy w darze nowe wyposażenie prezbiterium: sedilia i pulpit dla celebransa, ławki dla ministrantów, dwa klęczniki, szafkę na paramenty liturgiczne, gabloty na wota oraz ołtarzyk św. Jana Pawła II z namalowanym specjalnie dla naszego kościoła jego portretem i miejscem na relikwie. Została też zmodernizowana instalacja nagłośnieniowa i zamontowany nowy wzmacniacz. Łączna wartość tego pięknego, jubileuszowego daru wyniosła 140000,00 zł. Serdeczne Bóg zapłać za ten niezwykle cenny dar, który upiększył nasz kościół dopisując kolejną złotą kartę do jego czterechsetletniej historii.
