Przygotowanie do bierzmowania

Wypłyń na głębie!– to wezwanie wypowiedziane u brzegów Jeziora Galilejskiego przez Pana Jezusa miało sens praktyczny – była to propozycja, aby Piotr odbił od brzegu i mimo zniechęcenia raz jeszcze zarzucił sieci. Równocześnie jednak miało ono głęboki sens duchowy: było zachętą do wiary. Tak właśnie zrozumiał je Piotr i zawierzył: „Panie, (…) na Twoje słowo zarzucę sieci” (Łk 5, 5).

Wszystkich, którzy pragną wypełnić te słowa Pana Jezusa i pogłębić swoją relacje do Niego poprzez przyjęcie sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkania formacyjne. Zaproszenie kierujemy zwłaszcza do młodzieży z klasy VII i VIII szkoły podstawowej.

Poniżej harmonogram spotkań formacyjnych w roku 2021/22 oraz zasady przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii:

KLASA VII

  1. 30. 09., czwartek, 18.00 – Msza św. na rozpoczęcie roku formacji – po Mszy spotkanie z kandydatami i ich rodzicami

  2. 14.10., czwartek, 16.30 – „Jezus mnie kocha i z miłości oddaje swoje życie”

  3. 18.11., czwartek, 16.30 – „Jezus zmartwychwstaje dla mnie

  4. 09.12., czwartek, 16.30 – „Jezus zakłada swój Kościół”

  5. 13.01., czwartek, 16.30 – „Kościół katolicki moją drogą do zbawienia”

  6. 10.02., czwartek, 16.30 – „Grzech odrzuceniem miłości”

  7. 10.03, czwartek, 16.30 – „Grzech mnie niszczy i zabija”

  8. 07.04., czwartek, 16.30 – „Pan Bóg jest miłosierny”

  9. 12.05., czwartek,16.30 – „Moje miejsce w Kościele”

  10. 09.06., czwartek, 16.30 – podsumowanie roku

KLASA VIII

  1. 30. 09.,czwartek, 18.00 – Msza św. na rozpoczęcie roku formacji – po Mszy św. spotkanie z kandydatami i ich rodzicami

  2. 14.10., czwartek, 19.00 – „Sakramenty w służbie Kościoła – wspólnoty”

  3. 18.11., czwartek, 18.45 – „Eucharystia prawdziwym Ciałem i Krwią Chrystusa”

  4. 09.12., czwartek, 18.45 – „Uczestniczę Liturgii Słowa”

  5. 13.01., czwartek, 18.30 – „Uczestniczę w Liturgii Eucharystycznej”

  6. 10.02., czwartek, 18.30 – „Ustanowienie i znaczenie sakramentu bierzmowania”

  7. 10.03., czwartek,18.30 – „Chcę otrzymać Ducha Św. i Jego dary”

  8. 07.04., czwartek, 18.45 – „Liturgia sakramentu bierzmowania

  9. 12.05., czwartek, 18.45 – „Sakrament bierzmowania zobowiązuje mnie do świadectwa”

  10. kwiecień/maj – egzamin w wyznaczonych godzinach (do ustalenia)

  11. czerwiec – BIERZMOWANIE

Egzamin przed bierzmowaniem

Nazwisko i imię

Data, godzina

Bularz Jakub

PN (6.06.), 19.15

Gadocha Patrycja

PN (6.06.), 19.30

Gadzała Klaudia

PN (6.06.), 19.45

Guzik Mateusz

PN (6.06.), 20.00

Hachlica Aleksandra

PN (6.06.), 20.15

Jędrychowska Karolina

WT (7.06.), 15.00

Kępa Jakub

WT (7.06.), 15.15

Kłyś Kacper

WT (7.06.), 15.30

Kłyś Martyna

WT (7.06.), 15.45

Łukowska Natalia

WT (7.06.), 16.00

Mitusiński Filip

WT (7.06.), 16.15

Mytlik Radosław

WT (7.06.), 16.30

Nowak Kamil

WT (7.06.), 16.45

Orzechowski Bartłomiej

WT (7.06.), 17.00

Pachacz Łucja

WT (7.06.), 17.15

Piszczek Filip

WT (7.06.), 17.30

Pyzik Mateusz

WT (7.06.), 17,45

Pyzik Mikołaj

WT (7.06.), 17.45

Ropa Alicja

WT (7.06.), 18.00

Stawarz Remigiusz

PT(10.06), 15.30

Strzępek Łucja

PT(10.06), 15.45

Wcisło Przemysław

PT(10.06), 16.00

Wnęk Daniel

PT(10.06), 16.15

Wojtyczek Karol

PT(10.06), 16.30

Rogoda Maksymilian

PT(10.06), 16.45

Baryluk Igor

PT(10.06), 17.00