UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 23 maja 2021 r.

  1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Św. kończy Okres Wielkanocny. Od jutra rozpoczyna się Okres Zwykły Roku Liturgicznego. „Z biegiem czasu Kościół odsłania całe misterium Chrystusa. W ten sposób otwiera bogactwo zbawczych czynów i zasług swojego Pana, tak że one uobecniają się niejako w każdym czasie, aby wierni zetknęli się z nimi i dostąpili łaski zbawienia”.
  2. Poniedziałek, 24.05., święto NMP Matki Kościoła.
  3. Czwartek, 27.05., święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  4. Sobota, 29.05., 9.00 święcenia kapłańskie w katedrze na Wawelu.
  5. Nabożeństwa majowe w kościele po Mszy św. wieczornej, a pół godziny przed Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w intencji Kościoła i Ojczyzny, zakończona dziesiątkiem różańca i litanią do św. Jana Pawła II.
  6. „Majówka przy grocie” codziennie o 20.30. Serdeczny Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu uczestniczyli w „Majówce przy grocie” i za złożone ofiary „kolędowe”. W tym tygodniu na „Majówki przy grocie” szczególnie zapraszamy parafian z następujących rejonów kolędowych, których prosimy też o poprowadzenie modlitw:

ND

23.05.

GAJ, ul. Bema 22, 24; ul. Zadziele od ul. Bema od do Lusiny w tym ul. Latochówki 2, ul. Łąkowa i ul. Kwiatowa

PN

24.05.

GAJ, ul. Akacjowa (od nru 6), ul. Wąska

WT

25.05.

GAJ, ul. Polna (od nru 22), ul. Zadziele (od ul. Polnej do ul. Księżówka – do nru 142)

ŚR

26.05.

GAJ, ul. Kotarbówki, LUSINA, ul. Kościelna

CZ

27.05.

GAJ, ul. Zadziele (od nru 5 – nry nieparzyste) do skrzyżowania z ul. Bema, w tym ul. Zgody, ul. Gilówka

PT

28.05.

GAJ, ul. Myślenicka (od 83 do 73), ul. Zadziele (numery parzyste) do ul. Polnej

SB

29.05

GAJ, ul. Rudawa (od nru 3), ul. Nowa, ul. Rudawa ćd.

ND

30.05.

LUSINA, ul. Krakowska (od nru 52 do ul. Zdrojowej), ul. Źródlana (od nru 2), ul. Wrzosowa

PN

31.05.

LUSINA, ul. Przymiarki, ul. Spacerowa (od nru 2)

Pełny harmonogram „Majówek przy grocie” wg rejonów kolędowych, umieszczony jest na stronie internetowej. „Majówka przy grocie” jest codziennie, niezależnie od pogody.

  1. W tym roku Boże Ciało wypada 3.06.2021. Trasa procesji będzie wiodła nowymi alejkami wokół stawu i wokół dolnego parkingu. Przygotowujemy się również do kolejnego etapu rewitalizacji naszego zabytkowego, parafialnego parku, gdzie powstaje „Różańcowy gaj”. Zostaną wykonane cztery placyki, odpowiadające czterem częściom różańca, które będą połączone ścieżką, tak by móc spacerować i modlić się w całym parku. Wielka zatem prośba o pomoc w uporządkowaniu terenu pomiędzy grotą a boiskiem oraz poniżej stawu. Chodziłoby o pocięcie i usunięcie pozostałych po wycince drzew konarów i gałęzi, wycięcie zarośli oraz wykoszenie całego terenu. Zapraszamy w sobotę, 29.05., o 9.00. Jeśli posiadamy, zabierzmy z sobą, piły łańcuchowe, kosiarki żyłkowe, również z końcówkami do zarośli, grabki i co tam jeszcze może być potrzebne, a nade wszystko dużo pozytywnej energii. Choć pracy jest ogrom, z całą pewnością uda nam się wspólnymi siłami przygotować teren na Boże Ciało i kolejne inwestycje. Gdyby pogoda nie dopisała, to wielkie porządki odłożymy na później, a od poniedziałku do środy, po Mszach św. wieczornych, albo kiedy pogoda pozwoli, przygotujemy dolny parking i teren przy grocie i wokół stawu na Boże Ciało.
  2. Serdeczny Bóg zapłać pani Zakrystiance i rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za piękne przygotowanie kościoła i terenu wokół.