X NIEDZIELA ZWYKŁA 6 czerwca 2021 r.

  1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. Zmianka różańcowa przy grocie, po różańcu o 20.30.
  2. Wtorek, 8.06., wspomnienie św. Jadwigi, królowej. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy uczniów wraz z rodzicami oraz nauczycieli szkoły w Lusinie, której patronuje św. Jadwiga.
  3. Piątek, 11.06., uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. wieczornej ponowienie aktu poświęcenia Najświętszemu Sercu Jezusa z okazji 100. rocznicy jego dokonania przez biskupów polskich. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.  Z racji uroczystość kancelaria nieczynna.
  4. Przez cały czerwiec litania do NSPJ odmawiana jest po wieczornej Mszy św. przed ołtarzem NSPJ. Pół godziny przed Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w intencji Kościoła i Ojczyzny, zakończona dziesiątkiem różańca i litanią do św. Jana Pawła II.
  5. W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o 17.00 ks. kard. Dziwisz udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z klasy VIII. Ponieważ wczoraj na spotkanie przygotowawcze nie przyszło 15 osób na 26, które mają przyjąć sakrament bierzmowania, kolejny termin został wyznaczony na wtorek, 8.06., po Mszy św. wieczornej. Na spotkanie to zapraszamy młodzież wraz z rodzicami. Nieobecność na tym spotkaniu jest równoznaczna z rezygnacją z przystąpienia do bierzmowania. Zostaną też podane terminy kolejnych spotkań przygotowawczych na których obecność jest obowiązkowa.
  6. Spowiedź dla młodzieży bierzmowanej, ich rodziców i bliskich w sobotę, 12.06., o 9.00.
  7. Serdeczne Bóg zapłać za udział w uroczystościach Bożego Ciała. Fotorelacja na stronie internetowej i na Facebooku. Wielkie dzięki wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tych uroczystości. Szczególne podziękowania za wykoszenie i posprzątanie terenu wokół trasy procesji. Ponieważ pogoda się poprawiła, trwają prace w naszym zabytkowym parku. Teren jest systematycznie równany, plantowany i siana jest trawa. W dalszej kolejności zostaną wykonane 4 placyki, odpowiadające 4 częściom różańca i łączące je ścieżki.
  8. Bóg zapłać za „ofiary kolędowe” złożone przy okazji „Majówek przy grocie” w łącznej kwocie 14550,00 zł oraz za wszystkie ofiary na potrzeby parafii, a zwłaszcza na spłatę długu za remont organów. Do spłacenia pozostało jeszcze 2660,00 zł.
  9. Zachęcamy do troski o zdrowie m.in. poprzez udział w treningach organizowanych przy parafii. W tym tygodniu trening fitnessowy w poniedziałek o 17.00 i we czwartek o 18.00 oraz trening Nordic Walkingu w sobotę o 9.00. Każdy może przyjść i poćwiczyć na miarę swoich możliwości. Treningi są otwarte i darmowe.