XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 25 lipca 2021 r.

  1. Gościmy dziś Wojciecha Kościelniaka z Kiabakari w Tanzanii, który przyjechał do Polski na leczenie. Dziękujemy za dzisiejszą posługę w naszej parafii, życzymy zdrowia i polecamy opiece Pani Gajowskiej oraz św. Józefa.
  2. Poświęcenie pojazdów po każdej Mszy św. na obu parkingach. Prosimy, aby kierowcy czekali przy swoich pojazdach. Ofiary składane przy okazji poświęcenia, przeznaczone są na paliwo dla pojazdów misji ks. Wojciecha, która dysponuje: trzema autobusami szkolnymi, jednym mikrobusem, ambulansem terenowym, dwoma samochodami terenowymi typu pickup, czternastoma motocyklami oraz traktorem. Pojazdy te zużywają ok. 900 litrów paliwa miesięcznie. Fundacja ks. Wojciecha przygotowała dla kierowców piękne obrazki św. Krzysztofa, które będą rozdawana w czasie poświęcenia. Na rewersie obrazka jest najstarszy z pojazdów, który służy misji od 28 lat, Toyota Hilux zwana „Babcią”.
  3. Obchodzimy dziś także Pierwszy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych pod hasłem „JA JESTEM Z TOBĄ PRZEZ WSZYSTKIE DNI”. Z tej okazji postarajmy się odwiedzić naszych dziadków lub choćby zadzwonić, złóżmy im życzenia, dajmy kwiaty i prezenty, a nade wszystko pomódlmy się za nich. Na stronie internetowej Orędzie Ojca Świętego na Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.
  4. Poniedziałek, 26.07., wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP. Naszej pani Zakrystiance składamy najserdeczniejsze życzenia imieninowe.
  5. Niedziela, 1.08., pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. Zmianka różańcowa w kościele po Mszy św. o 9.30.
  6. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w intencji Kościoła i Ojczyzny, zakończona dziesiątkiem różańca i litanią do św. Jana Pawła II. W czasie adoracji okazja do spowiedzi. Również codziennie o 20.30 „Różaniec przy grocie”.
  7. W każdą sobotę o 7.00 Msza św. do Matki Bożej Gajowskiej. Intencje można wpisywać do księgi próśb i podziękowań w zakrystii.
  8. Abp Marek Jędraszewski wyraża wielką wdzięczność wszystkim ofiarodawcom, którzy na pomoc dla poszkodowanych w pożarze w Nowej Białej złożyli 4 886 205 zł i jednocześnie zwraca się z prośbą, aby w przyszłą niedzielę, 1.08., przeprowadzić zbiórkę w naszym dekanacie na rzecz rodzin, które ucierpiały w wyniku powodzi w parafiach Głogoczów i Krzyszkowice.
  9. Ryszard Luber, dyrektor Domu Księży Chorych w Swoszowicach poszukuje pani do pracy w kuchni na pełny etat. Dane kontaktowe na stronie internetowej Domu Księży Chorych lub w zakrystii.