XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 24 października 2021 r.

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Składka przeznaczona jest na cele misyjne. W intencji misji będziemy się modlić podczas nabożeństw różańcowych.
 2. Czwartek, 28.10., święto świętych apostołów Szymona i Judy.
 3. W przyszłą niedzielę Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego obchodzona we wszystkich kościołach, których dokładna data poświęcenia nie jest znana. Nasz kościół był poświęcony w 1636 r. przez biskupa sufragana krakowskiego Tomasza Oborskiego, ale daty dziennej nie znamy, więc w łączności z Kościołem powszechnym będziemy dziękować za naszą świątynię parafialną. Po Mszy św. o 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczyste Te Deum. Uroczystość ta jest również okazją, by ożywić zaangażowanie w troskę o nasz kościół, zwłaszcza w kontekście przygotowań do remontu dachu.
 4. Przypominamy, że w naszym kościele pół godziny przed wieczorną Mszą św. jest codzienna cicha adoracja Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji okazja do spowiedzi. Nabożeństwo różańcowe codziennie po wieczornej Mszy św. oraz o 20.30 przy grocie. Zachęcamy również do odmawiania różańca indywidualnie i w rodzinach.
 5. Przyjmujemy Wypominki: roczne, listopadowe oraz jednorazowe. Wypominki jednorazowe zostaną odczytane na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych w czasie procesji różańcowej o 14.00. Na te wypominki prosimy podawać tylko imiona i nazwiska zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Na stolikach z gazetami oraz przed kościołem są ulotki wyjaśniające istotę tej modlitwy oraz jej formę w naszym kościele. Tylko na tych kartach prosimy wpisywać bardzo wyraźnie imiona i nazwiska swoich zmarłych i składać je wraz z ofiarą w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Przypominamy, że ofiary składane przy okazji Wypominków przeznaczone są na utrzymanie duszpasterzy.
 6. W niedzielę, 31.10., oraz w Uroczystość Wszystkich Świętych w godzinach od 8.30 do 16.30 na naszym cmentarzu parafialnym odbędzie się zbiórka ofiar na remont dachu kościoła. Potrzeba 16 osób na jednogodzinne dyżury. Ofiary będą zbierane do skarbony w namiocie obok kaplicy. Do tej pory zgłosiły się tylko cztery osoby. W zakrystii są listy i można zapisywać się na wybrane godziny. Bardzo prosimy o odpowiedzialność za kościół parafialny i poświęcenie jednej godziny wielkiemu dziełu remontu dachu kościoła.
 7. Od dzisiaj na naszym cmentarzu funkcjonuje kiosk parafialny ze zniczami, kwiatami i tym wszystkim co jest pomocne w trosce o groby naszych bliskich. Bedzie otwarty codziennie od 9.00 do zmroku, aż do 2 listopada.
 8. Msze św. i nabożeństwa w okresie Wszystkich Świętych:
  • Niedziela, 31.10., 15.00 – Dodatkowa Msza św. i koronka do Bożego Miłosierdzia w kaplicy na cmentarzu.
  • Poniedziałek, 1.11., Uroczystość Wszystkich Świętych – w kościele Msze św. o 7.30, 9.30 i 11.30. NIE BĘDZIE MSZY ŚW. o 17.00. Na cmentarzu o 14.00 procesja różańcowa z wypominkami i bezpośrednio po niej Msza św.
  • Wtorek, 2.11., Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – w kaplicy na cmentarzu Msze św. o 9.00 i 15.00, a w kościele o 7.00 i 18.00,. Po Mszy św. o 18.00 różaniec za zmarłych rozpoczynający modlitwę wypominków listopadowych. Wypominki listopadowe i różaniec za zmarłych będą od poniedziałku do piątku przez cały listopad po Mszy św. wieczornej.
 9. Na stronie parafialnej relacja z ubiegłotygodniowej wycieczki rowerowej do Sieprawia.
 •