XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 31 października 2021 r.

  1. Obchodzimy dziś Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. W łączności z Kościołem powszechnym dziękujemy za naszą świątynię parafialną, która została wybudowana 1626 r. Po Mszy św. o 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczyste Te Deum. Uroczystość ta jest również okazją, by ożywić naszą troskę o kościół parafialny, zwłaszcza w kontekście przygotowań do remontu dachu. Dziś i jutro na naszym cmentarzu parafialnym zbiórka ofiar na remont dachu. Dzisiaj w kaplicy na cmentarzu o 15.00 Msza św. i koronka do Bożego Miłosierdzia.
  2. Poniedziałek, 1.11., Uroczystość Wszystkich Świętych. W kościele Msze św. o 7.30, 9.30 i 11.30. NIE BĘDZIE MSZY ŚW. o 17.00. Na cmentarzu o 14.00 procesja różańcowa z wypominkami i bezpośrednio po niej Msza św.
  3. Wtorek, 2.11., Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W kaplicy na cmentarzu Msze św. o 9.00 i 15.00, a w kościele o 7.00 i 18.00. Po Mszy św. o 18.00 różaniec za zmarłych rozpoczynający modlitwę wypominków listopadowych. Wypominki listopadowe i różaniec za zmarłych będą od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej przez cały listopad.
  4. Decyzją Penitencjarii Apostolskiej także w tym roku, ze względu na pandemię Covid-19, będzie można otrzymać odpust zupełny za wiernych zmarłych przez cały listopad, a nie tylko przez osiem dni od Uroczystości Wszystkich Świętych. Aby uzyskać odpust zupełny za zmarłych należy nawiedzić cmentarz i odmówić pobożnie modlitwy za zmarłych, wykluczyć wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu oraz spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego).
  5. Środa, 3.11., pierwsza środa miesiąca. Po Mszy św. wieczornej modlitwy do MB Gajowskiej i wypominki listopadowe.
  6. Czwartek, 4.11., pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy św. wieczornej wypominki listopadowe i różaniec za zmarłych kapłanów.
  7. Piątek, 5.11., pierwszy piątek miesiąca. 17.00 – 17.50 możliwość spowiedzi. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i wypominki listopadowe.
  8. Sobota, 6.11., pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o 7.00 nabożeństwo pierwszosobotnie. Różaniec odmawia Róża św. Maksymiliana Kolbe.
  9. Niedziela, 7.11., pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. Zmianka różańcowa po Mszy św. o 9.30.