III NIEDZIELA ADWENTU 12 grudnia 2021 r.

  1. Dziś III Niedziela Adwentu Gaudete – Radujcie się, wzywa do radości, wprowadzając nas w drugą część Adwentu, będącą bezpośrednim przygotowaniem do świąt Bożego Narodzenia.
  2. Środa, 15.12., po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Józefa.
  3. Piątek, 17.12., Msza św. o 18.00 w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Bożego Miłosierdzia.
  4. Sobota, 18.12., od 9.00 odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną. Chorych można zgłaszać w zakrystii do piątku, 17.12. Ze względu na nasilenie pandemii prosimy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Również w sobotę o 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Bożego Miłosierdzia, a następnie możliwość spowiedzi do 17.50. Przypominamy, że w naszym kościele w czasie Mszy św. i nabożeństw sakrament pokuty i pojednania nie jest sprawowany.
  5. Roraty od poniedziałku do piątku o 18.00, a w soboty o 7.00. Na roraty zapraszamy szczególnie dzieci. W tym roku w ramach kazań „pielgrzymujemy” po Ziemi Świętej, odwiedzając miejsca związane z życiem i działalnością Pana Jezusa.
  6. Cicha adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. W czasie adoracji okazja do spowiedzi. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi przedświątecznej na ostatnie dni Adwentu. Również codziennie, niezależnie od pogody, „Różaniec przy grocie” o 20.30. Zgodnie z prośbą Metropolity Krakowskiego abpa Marka Jędraszewskiego w Adwencie modlimy się w intencjach Kościoła, rodzin i naszej ojczyzny.
  7. Ze względu na wciąż trwającą pandemię Covid-19, wzorem innych parafii, w ramach kolędy będziemy odwiedzać tylko tych parafian, którzy wyrażą takie życzenie. Na stoliku pod chórem oraz na stronie internetowej są przygotowane formularze, które należy wypełnić i złożyć do skrzynki umieszczonej za ławkami lub przesłać mailem na adres parafii do 19.12., czyli do IV Niedzieli Adwentu włącznie. Na podstawie złożonych deklaracji zostanie opracowany i podany do wiadomości program kolędy.
  8. Dzisiaj na wszystkich Mszach św. składka inwestycyjna na zakup miedzianej blachy na remont dachu kościoła. Ofiary wpłacane na konto parafii można odliczyć od podatku. W tytule przelewu należy wpisać „darowizna na cele kultu religijnego – remont dachu”. Bóg zapłać za każdy grosz.
  9. W zakrystii są dostępne opłatki, jak również „Zestaw Bożonarodzeniowy” zawierający wodę święconą, sianko i teksty modlitw na wieczerzę wigilijną. Ofiary składane przy okazji opłatków są przeznaczone na remont dachu kościoła. Również na remont dachu kościoła są przeznaczone ofiary za płyty CD z kolędami, nagrane przez naszą parafiankę panią Dorotę Wawryszczuk, także do nabycia w zakrystii. Jak co roku można również nabyć świece w ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.