I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 6 marca 2022 r.

  1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Suplikacje w intencji pokoju na Ukrainie. Po zakończeniu adoracji obrzęd posypania głowy popiołem poświęconym w Środę Popielcową. O 16.00 pierwsze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W czasie Gorzkich Żali będą zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
  2. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na pomoc Ukrainie, złożone w Środę Popielcową w kwocie 8426,00. Również dziś przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na ten cel. Zebrane środki zostaną rozdysponowane przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Natomiast dzisiejsza składka w czasie Mszy świętych przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”.
  3. Czwartek, 10.03., spotkanie dla kandydatów do bierzmowania: kl. VII – 16.30, kl. VIII – 18.30.
  4. Piątek, 11.03., 17.00 Droga Krzyżowa. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do 19.25. W czasie adoracji okazja do spowiedzi. O 19.30 druga Droga Krzyżowa.
  5. Sobota, 12.03., 18.00 Msza św. z II Niedzieli W. Postu rozpoczynająca wielkopostne rekolekcje parafialne, które poprowadzi ks. dr Przemysław Bukowski, sercanin, wykładowca Jezuickiej Akademii Ignatianum w Krakowie. 00 Wieczór Uwielbienia Pana.
  6. Niedziela, 13.03., na wszystkich Mszach św. nauka rekolekcyjna. O 16.00 Gorzkie Żale z rekolekcyjnym kazaniem pasyjnym. Po Mszach św. zbiórka ofiar na pomoc cierpiącym z powodu wojny, której udzielają bezpośrednio księża Sercanie pracujący na Ukrainie.
  7. W tym miesiącu nie będzie składki inwestycyjnej na remont dachu kościoła. Naszą jałmużnę wielkopostną przeznaczmy na pomoc Ukrainie ogarniętej wojną.
  8. Codziennie o 20.30 „Różaniec przy grocie” w intencji pokoju na Ukrainie. Włączajmy się w tę modlitwę czy to na miejscu przy grocie czy też przez Internet. Szczegóły na stronie internetowej parafii.