XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 02 października 2022 r.

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. Zmianka różańcowa po Mszy św. o 9.30.
 2. Środa, 5.10., pierwsza środa miesiąca. Po różańcu modlitwy do MB Gajowskiej.
 3. Czwartek, 6.10., pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy św. różaniec w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 4. Piątek, 7.10., pierwszy piątek miesiąca. 16.45 – 17.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja w ciszy i możliwość spowiedzi. Na zakończenie adoracji litania do NSPJ. Po Mszy św. wieczornej różaniec.
 5. Sobota, 08.10., 18.00 Msza św., różaniec i Wieczór Uwielbienia Pana.
 6. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w intencji dobrego przygotowania naszej parafii do wielkich jubileuszy, zakończona dziesiątkiem różańca i modlitwą do Matki Bożej Gajowskiej, specjalnie na tę okazję przygotowaną. W czasie adoracji możliwość spowiedzi.
 7. Nabożeństwa różańcowe w kościele po Mszy św. wieczornej, a przy grocie o 20.30. Zachęcamy również do odmawiania różańca indywidualnie i w rodzinach.
 8. W październiku, miesiącu różańcowym zapraszamy wszystkich parafian do modlitwy różańcowej w ramach „Różańca przy grocie” wg zaproponowanego grafiku. Grafik na nadchodzący tydzień jest następujący:

Lp.

Dzień

Data

Rejon parafii

1.

ND

02.10.

GAJ, ul. Wzgórze (od nru 65)

2.

PN

03.10.

LUSINA, ul. Brzegi od nru 187 do ul. Górska 37, ul. Kwiatowa 27 i 27a, ul. Stroma (od ul. Brzegi do nru 2)

3.

WT

04.10.

GAJ, ul. Słoneczna ( od nru 47), ul. Zalesie, ul. Sosnowa, ul. Grzmiąca

4.

ŚR

05.10.

GAJ, ul. Góra Libertowska 71, ul. Myślenicka od Libertowa (nr parzyste), ul. Klimkówka, ul. Myślenicka, ul. Spadzista, ul. Myślenicka (do nru 58)

5.

CZ

06.10.

GAJ, ul. Widokowa (od 1 do 57, do skrzyżowania z ul. Cichą)

6.

PT

07.10.

LUSINA, ul. Polna (od nru 18), ul. Brzegi (od Polnej do Zdrojowej)

7.

SB

08.10.

LUSINA, ul. Krakowska (nry nieparzyste od 5 do 25, parzyste od 2 – 36)

8.

ND

09.10.

LUSINA, ul. Krakowska (od 27 do nru 77, do kaplicy)

 1. Kiosk parafialny na cmentarzu w październiku będzie czynny w soboty i niedziele.
 2. Od dzisiaj przyjmujemy Wypominki: roczne, listopadowe oraz jednorazowe. Wypominki jednorazowe zostaną odczytane na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych w czasie procesji różańcowej o 14.00. Na te wypominki prosimy podawać tylko imiona i nazwiska zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Na stoliku z gazetami są ulotki wyjaśniające istotę tej modlitwy oraz jej formę w naszym kościele. Tylko na tych kartach prosimy wpisywać bardzo wyraźnie imiona i nazwiska swoich zmarłych i składać je wraz z ofiarą w zakrystii lub w kiosku parafialnym na cmentarzu. Przypominamy, że ofiary składane przy okazji Wypominków przeznaczone są na utrzymanie duszpasterzy.
 3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. relacja kard. Konrada Krajewskiego z pobytu na Ukrainie zatytułowana „Brakuje łez, brakuje słów”. Jest też do nabycia w cenie 12 zł wydanie extra Gościa Niedzielnego w całości poświęcone Bożemu miłosierdziu i jego apostołce św. s. Faustynie.
 4. Parafia Matki Bożej Zwycięskiej w Borku Fałęckim zaprasza w sobotę, 8.10., na koncert zatytułowany „Radość wiary” w wykonaniu wspólnoty ewangelizacyjnej archidiecezji łódzkiej „Mocni w Duchu”, który będzie poprzedzony Eucharystią pod przewodnictwem bpa Janusza Mastalskiego o 18.00. Szczegóły na plakatach i parafialnym FB.
 5. Na dolnym parkingu zostało wykonane odwodnienie i została utwardzona jego druga część, powinno to ułatwić parkowanie zwłaszcza w niedziele i święta. Wielka prośba do kierowców o zacięciu rajdowym, w tym do mechaników serwisu Kia i Volvo, aby szanowali pieniądze parafian wydane na przygotowanie parkingu, i nie traktowali parafialnych parkingów jak toru rajdowego. Przypominamy, że parkingi parafialne są monitorowanym, prywatnym terenem, o czym informują stosowne znaki.
 6. W przyszłą niedzielę, jako drugą niedzielę miesiąca, na wszystkich Mszach św. składka inwestycyjna na remont dachu kościoła. Jeżeli pogoda pozwoli remont dachu rozpocznie się w poniedziałek, 10.10.2022 r.