XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 13 listopada 2022 r.

  1. Przeżywamy dziś XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „SOLIDARNI Z UKRAINĄ. ULECZYĆ TĘSKNOTĘ” oraz VI Światowy Dzień Ubogich pod hasłem „Chrystus dla was stał się ubogim”. Więcej o tych wydarzeniach na naszej stronie internetowej. Przed kościołem, zarządzona przez ks. abpa Marka Jędraszewskiego, kwesta na rzecz ubogich.
  2. Środa, 16.11., Po Mszy św. wieczornej o św. Józefie, wypominki listopadowe, różaniec za zmarłych oraz modlitwy do św. Józefa.
  3. Czwartek, 17.11., spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klasy VII – 16.30, z klasy VIII – 18.45.
  4. Piątek, 18.11., Msza św. o 18.00 w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach listopadowych oraz wypominki listopadowe i różaniec, który poprowadzą dzieci z klas trzecich przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami.
  5. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. W czasie adoracji okazja do spowiedzi. Również codziennie o 20.30, niezależnie od pogody, „Różaniec przy grocie”.
  6. Wypominki listopadowe i różaniec za zmarłych od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej aż do Adwentu.
  7. W przyszłą niedzielę, jako ostatnią niedzielę Roku Liturgicznego, będziemy przeżywać Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz akt poświęcenia Sercu Jezusowemu.
  8. Tradycyjnie od pierwszej niedzieli Adwentu, 27.11., będą przyjmowane intencje mszalne na 2023 r. Przypominamy, że zamówienie intencji mszalnej jest zawarciem umowy z kapłanem, że zaaplikuje on szczególny owoc Mszy św. w intencji wskazanej przez składającego ofiarę. Kodeks Prawa Kanonicznego w kan. 946 stwierdza, że: „Wierni składający ofiarę, aby w ich intencji była odprawiona Msza św., przyczyniają się do dobra Kościoła oraz uczestniczą przez tę ofiarę w jego trosce o utrzymanie szafarzy i dzieł”. Na stronie parafialnej w zakładce „Przychody księży” znajduje się Dekret Metropolity Krakowskiego ustalający zasady utrzymania księży pracujących w duszpasterstwie parafialnym w naszej archidiecezji oraz comiesięczne rozliczenie ofiar składanych przez parafian. Prosimy zapoznać się z tymi rozliczeniami i przemyśleć możliwość rewaloryzacji kultowej kwoty 50 zł składanej jako stypendium mszalne od ponad 20 już lat.
  9. Nasz pan Organista w ubiegłą środę przeszedł pomyślnie 8- godzinną operację gardła. Dziękuje za modlitwę i poleca się dalszym naszym modlitwom. Prosimy o pomoc w prowadzeniu śpiewu podczas Mszy św. i nabożeństw, jak również w poszukiwaniach zastępcy pana Organisty na czas jego nieobecności.