IV NIEDZIELA ADWENTU 18 grudnia 2022 r.

1. Dziś IV Niedziela Adwentu, która wprowadza bezpośrednio w radość świąt Bożego Narodzenia.
  2. Środa, 21.12., po Mszy comiesięczne nabożeństwo do św. Józefa.
  3. Roraty od poniedziałku do piątku o 18.00.
  4. „Różaniec przy grocie” o 20.30 codziennie, niezależnie od pogody.
  5. Sakrament pokuty i pojednania w naszym kościele będzie sprawowany w czwartek, 22.12. i piątek, 23.12., od 17.00 do 17.50, i po Mszy św. wieczornej do 19.30. W czasie spowiedzi wystawienie Najświętszego Sakramentu. W piątek kancelaria nieczynna.
  6. Sobota, 24.12., Wigilia Bożego Narodzenia. O 7.00 ostatnie Roraty. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżycia Wigilii. W każdej paczce opłatków są teksty modlitw i Ewangelii do wykorzystania na rozpoczęcie Wigilii. O północy Paterka w intencji wszystkich parafian. Składka przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS. W wigilie sakrament pokuty i pojednania nie będzie sprawowany w naszym kościele.
  7. Niedziela, 25.12., Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Składka z Bożego Narodzenia przeznaczona jest na „świętopietrze” czyli na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  8. Jeszcze tylko dzisiaj można składać deklaracje przyjęcia kolędy do skrzynki umieszczonej za ławkami lub przesłać mailem na adres parafii. Na podstawie złożonych deklaracji zostanie opracowany program kolędy i podany do wiadomości w przyszłą niedzielę.
  9. W zakrystii są jeszcze dostępne poświęcone opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Są też płyty CD z kolędami, nagrane przez naszą parafiankę panią Dorotę Wawryszczuk.
  10. Wielkie podziękowania za ofiary na remont dachu kościoła. W ubiegłą niedzielę, w ramach składki inwestycyjnej, złożono 5302,00 zł, w kopertach 1050,00 zł, na konto wpłynęło 7250,00 zł. W sumie od 20.11. złożono 13602,00 zł. Łączna kwota złożonych ofiar na remont dachu wynosi 414964,00 zł. plus 70000,00 zł dotacji, co daje łącznie 484964,00 zł. Dziękując za każdy grosz, dzieło remontu dachu kościoła poleca się dalszej ofiarności parafian. Następna zbiórka 8.01., w drugą niedzielę miesiąca. Przypominając, że ofiary wpłacane na konto parafii można odliczyć od podatku, prosimy rozważyć możliwość przekazania dodatkowych środków na remont dachu przed końcem roku. Bóg zapłać za każdy grosz.
  11. Prosimy o pomoc w przygotowaniu świątecznej dekoracji kościoła jutro po wieczornej Mszy św.
  12. Gościmy dziś druhów z OSP Mogilany, którzy rozprowadzają strażackie kalendarze.