XI NIEDZIELA ZWYKŁA       18 czerwca 2023 r.

 1. Wczoraj ks. bp Janusz Mastalski udzielił sakramentu bierzmowania 30 młodym z naszej parafii. Niech Pani Gajowska wyprasza im potrzebne łaski i pomaga mężnie wyznawać wiarę i według niej żyć. Wielkie podziękowania dla ks. wiceproboszcza Dominika za piękną pracę z młodzieżą.
 2. Dziś przed kościołem można poprzeć inicjatywę obywatelską „Chrońmy Dzieci, Wspierajmy Rodziców”, która ma na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci poprzez zwiększenie uprawnień rodziców do kontroli nad treściami, które prezentowane są dzieciom w placówkach oświatowych.
 3. Dzisiaj również przypada pierwsza rocznica poświęcenia „Różańcowego gaju”, powstałego na terenie zrekultywowanego, zabytkowego parku parafialnego, który na powrót stał się miejscem kultu maryjnego, zapoczątkowanego już blisko 750 lat temu. Zachęcamy do modlitwy, medytacji i odpoczynku w tym piękny miejscu, przypominając jednocześnie, że na terenie „Różańcowego gaju” obowiązuje zakaz wprowadzania psów, spożywania alkoholu, palenia tytoniu, jazdy na rowerach, hulajnogach i deskorolkach. Niestety zdarzają się przypadki traktowania „Różańcowego gaju” jako wybiegu i kuwety dla psów. Prosimy więc właścicieli psów o uszanowanie tego miejsca i niewchodzenie z psami do „Różańcowego gaju”. Z psami można spacerować po plebańskim sadzie nad górnym parkingiem, gdzie są wykoszone ścieżki pod warunkiem sprzątania po swoich psach.
 4. Środa, 21.06., po Mszy św. modlitwy do św. Józefa z racji III środy miesiąca.
 5. Czwartek, 22.06., 18.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego na którą szczególnie zapraszamy uczniów ze SP w Lusinie. Na „Różaniec przy grocie” o 20.30 zapraszamy dzieci i młodzież ze wszystkich szkół kończącą rok szkolny.
 6. Piątek, 23.06., 9.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla SP w Gaju. 17.00 spotkanie dla kandydatów na ministrantów. Zapraszamy wszystkich chętnych bez limitu wiekowego.
 7. Sobota, 24.06., Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.30 „Pizza z misjonarzem” – spotkanie ministrantów i lektorów z ks. Wojciechem Kościelniakiem, misjonarzem w Tanzanii w Kiabakari, który przyjechał na urlop i który będzie z nami również w niedzielę. Opowie o rozwoju Narodowego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Tanzanii, które powstało z jego inicjatywy prosząc o wsparcie kolejnych dzieł.
 8. Przez cały czerwiec litania do NSPJ po wieczornej Mszy św. przed ołtarzem NSPJ. Pół godziny przed Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w intencji o dobre przygotowanie parafii do wielkich jubileuszy parafialnych, zakończona dziesiątkiem różańca i modlitwą do Matki Bożej Gajowskiej. W czasie adoracji możliwość spowiedzi.
 9. Wielkie podziękowania za ofiary na remont dachu kościoła. W ubiegłą niedzielę w ramach składki inwestycyjnej, złożono 7790,00 zł, w kopertach 1350,00 zł i 500 USD, na konto wpłynęło 12800,00 zł. W sumie od 21.05.23 r. złożono 23940,00 zł i 500 USD. Ofiary przy zakupie medalionu MB Gajowskiej, jako cegiełki na remont dachu, wyniosły 2000,00 zł. Łączna kwota złożonych ofiar na remont dachu wynosi obecnie 559349,00 zł i 500 USD. Następna składka inwestycyjna będzie 9.07., w drugą niedzielę miesiąca. Medaliony MB Gajowskiej jako cegiełki na remont dachu są jeszcze dostępne w zakrystii. Minimalna ofiara to 200,00 zł.
 10. Zakończył się z sukcesem remont dachu nad prezbiterium i można z zadowoleniem stwierdzić, że nowy dach prezentuje się okazale. Obecnie rozpoczynamy najtrudniejszą część remontu, czyli remont dachu głównego nad nawą kościoła. To prawie 400 m2 dachu. Historyczne dzieło remontu dachu naszego kościoła polecamy dalszej hojności parafian i opiece Matki Bożej Gajowskiej i św. Józefa.
 11. Jak pamiętamy na początku marca br. radni naszej gminy, posługując się brutalną antykościelną retoryką, odrzucili prośbę parafii o złożenie przygotowanego przez parafię wniosku o dofinansowanie prac remontowych przy naszym zabytkowym kościele, kwotą 1,7 mln zł, w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Jednak dzięki zapobiegliwości i wytrwałości członków Parafialnego Komitetu Remontu Dachu, oraz, jak wierzymy, dzięki wstawiennictwu Matki Bożej Gajowskiej i św. Józefa, udało się pozyskać z MKiDN dotację w wysokości 400 tyś zł, a z Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego dotację w wysokości 20 tyś. zł. Dotacje te są przeznaczone na remont wieży i pionową izolację fundamentów kościoła i muszą zostać wykorzystane do końca br. Stoi więc przed nami trudne wyzwanie, któremu z Bożą pomocą sprostamy!