XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 9 lipca 2023 r.

  1. Dziś, z racji drugiej niedzieli miesiąca, na wszystkich Mszach św. składka inwestycyjna na remont dachu kościoła. Trwają prace na dachu głównym kościoła. Etapami demontowany jest cały dach. Wymieniane są zniszczone elementy więźby, która na powrót będzie montowana. Następnie będą przybijane deski, takie jak na podłogę, na które będzie zakładana miedziana blacha. Dach nad nawą główną ma niecałe 400 m2 powierzchni.
  2. Wtorek, 11.07., święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.
  3. Środa, 12.07., „Różaniec przy grocie” w intencjach złożonych do skrzyneczki w grocie.
  4. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w intencji o dobre przygotowanie parafii do wielkich jubileuszy parafialnych, zakończona dziesiątkiem różańca i modlitwą do Matki Bożej Gajowskiej. W czasie adoracji możliwość spowiedzi.
  5. Również codziennie o 20.30 „Różaniec przy grocie” w Różańcowym gaju.
  6. Ponawiamy prośbę o wsparcie śpiewem naszego Pana Organisty na niedzielnych Mszach św. o 17.00 by choć częściowo mógł wrócić do pracy. Wynagrodzenie za pracę organisty stanowiło dla Pana Organisty ważne źródło dochodu! Zostawienie Pana Organisty samego w chorobie, po 26 latach pracy w Gaju, nie świadczy najlepiej o naszej wspólnocie parafialnej.
  7. Serdecznie zapraszamy w sobota, 15.07.2023 na STRAŻACKI PIKNIK dla uczczenia dwusetnej rocznicy fundacji kapliczki św. Floriana w Lusinie. O 11.00 – Msza św. polowa na łące przy kapliczce w intencji strażaków oraz mieszkańców ulicy i osiedla św. Floriana, z przekazaniem naszej parafii relikwii św. Floriana, a następnie pokaz sprzętu strażackiego, występ orkiestry strażackiej oraz poczęstunek. Będziemy gościć strażaków z 10 OSP znajdujących się na terenie naszego dekanatu oraz przedstawicieli Wojewódzkiej Komendy Straży Pożarnej w Krakowie. Wydarzenie objął patronatem Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka. Bóg zapłać za wykoszenie łąki. Prosimy o udekorowanie kapliczki św. Floriana na tę uroczystość.