XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 13 sierpnia 2023 r.

  1. Wtorek, 15.08., uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w niedzielę. Msza św. wieczorna w poniedziałek, 14.08., z Wigilii Uroczystości Wniebowzięcia NMP. Na każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. Jest to również święto Wojska Polskiego.
  2. Środa, 16.08., z racji trzeciej środy miesiąca, Msza św. wieczorna i nabożeństwo do św. Józefa.
  3. Czwartek, 17.08., święto św. Jacka, prezbitera, patrona Archidiecezji Krakowskiej. Naszemu panu Organiście składamy najserdeczniejsze życzenia imieninowe, zwłaszcza powrotu do zdrowia i polecamy opiece MB Gajowskiej i świętego patrona.
  4. Piątek, 18.08., trzeci piątek miesiąca. Msza św. wieczorna w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Bożego Miłosierdzia.
  5. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w intencji o dobre przygotowanie parafii do wielkich jubileuszy parafialnych, zakończona dziesiątkiem różańca i modlitwą do Matki Bożej Gajowskiej. W czasie adoracji możliwość spowiedzi.
  6. Również codziennie o 20.30 „Różaniec przy grocie” w Różańcowym gaju.
  7. Ojcowie Paulini z Bachledówki, sanktuarium bł. Stefana kard. Wyszyńskiego (gmina Czarny Dunajec) zapraszają jutro, w wigilię uroczystości Wniebowzięcia NMP, o 18.30 na koncert plenerowy w pięknej scenerii Tatr, podczas którego zostanie wykonane Oratorium „Równoj ku górze”, oparte na nauczaniu Prymasa Tysiąclecia. W latach 1967 – 1973 bł. kard. Wyszyński spędzał wakacje u Paulinów na Bachledówce. Wystąpią m.in.: bracia Golcowie, Roxana Węgiel, chór góralski „Ku Górze”, kapela góralska Krzysztofa Czecha, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej oraz Chór Filharmoników Katowickich. W sumie ponad 200 wykonawców. Koncert będzie nagrywany przez Telewizję Polską. Zapowiada się ładna pogoda. Warto się wybrać. Wstęp wolny.
  8. Dziś, z racji drugiej niedzieli miesiąca, na wszystkich Mszach św. składka inwestycyjna na remont dachu kościoła. Potrzeba jeszcze 200 tyś. zł na pokrycie kosztów remontu. Remont dachu wieży kościoła zostanie sfinansowany z dotacji otrzymanej z MKiDN w kwocie 400 tyś. zł.