XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 1 października 2023 r.

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. Zmianka różańcowa po Mszy św. o 9.30.
  2. Środa, 4.10., pierwsza środa miesiąca. Po różańcu modlitwy do MB Gajowskiej.
  3. Czwartek, 5.10., pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy św. różaniec w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  4. Piątek, 6.10., pierwszy piątek miesiąca. 16.45 – 17.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja w ciszy i możliwość spowiedzi. Na zakończenie adoracji litania do NSPJ. Po Mszy św. wieczornej różaniec.
  5. Sobota, 7.10., pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o 7.00 nabożeństwo pierwszosobotnie. Różaniec odmawia Róża MB Nieustającej Pomocy. W ramach duchowego przygotowania do wielkich jubileuszy parafialnych o 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia, a następnie adoracja w ciszy do 18.00. W czasie adoracji będzie się można spokojnie wyspowiadać czy też porozmawiać z kapłanem. Skorzystajmy z tej okazji, by pogłębić naszą więź z Panem Jezusem. 18.00 Msza św. niedzielna i różaniec.
  6. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w intencji dobrego przygotowania naszej parafii do wielkich jubileuszy, zakończona dziesiątkiem różańca i modlitwą do Matki Bożej Gajowskiej. W czasie adoracji możliwość spowiedzi.
  7. Nabożeństwa różańcowe w kościele po Mszy św. wieczornej, a przy grocie o 20.30. Zachęcamy również do odmawiania różańca indywidualnie i w rodzinach.
  8. W październiku, miesiącu różańcowym zapraszamy wszystkich parafian do modlitwy różańcowej w ramach „Różańca przy grocie” wg rejonów parafii:

Niedziela, 1.10., Rejon I

Ul. Widokowa, ul. Pod Górą, ul. Brzezinka, ul. Cicha, Brzyczyna

Poniedziałek, 2.10., Rejon II

Ul. Wzgórze, ul. Grzmiąca, ul. Sosnowa, ul. Wesoła, ul. Pogórze, ul. Słoneczna, ul. Zalesie, ul. Spadzista, ul. Myślenicka (nr parzyste), ul. Klimkówka.

Wtorek, 3.10., Rejon III

Ul. Myślenicka (nr nieparzyste), ul. Szkolna, ul. Lipowa, ul. Wąwozowa, ul. Parkowa, ul. Akacjowa, ul. Gaik, ul. Maryjna, ul. Wąska, ul. Kotarbówki, ul. Leśny Stok, ul. Kościelna.

Środa, 4.10., Rejon IV

Ul. Krakowska, ul. Przymiarki, ul. Św. Floriana, Os. Św. Floriana, Os. Dębowe, ul. Zdrojowa, ul. Spacerowa, ul. Źródlana, ul. Wrzosowa.

Czwartek, 5.10., Rejon V

Ul. Brzegi, ul. Kwiatowa, ul. Górska, ul. Stroma, ul. Krótka, ul. Polna.

Piątek, 6.10. Rejon VI

Ul. Zadziela (nr nieparzyste), ul. Gilówka, ul. Zgody, ul. Bema, ul. Latochówki, ul. Łąkowa, ul. Kwiatowa.

Sobota, 7.10., Rejon VII

Ul. Zadziela (nr parzyste), ul. Polna, ul. Rudawa, ul. Nowa, ul. Księżówka.

1. Od dzisiaj przyjmujemy Wypominki: roczne, listopadowe oraz jednorazowe. Wypominki jednorazowe zostaną odczytane na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych w czasie procesji różańcowej o 14.00. Na te wypominki prosimy podawać tylko imiona i nazwiska zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Na stoliku z gazetami są ulotki wyjaśniające istotę tej modlitwy oraz jej formę w naszym kościele. Tylko na tych kartach prosimy wpisywać bardzo wyraźnie imiona i nazwiska swoich zmarłych i składać je wraz z ofiarą w zakrystii. Przypominamy, że ofiary składane przy okazji Wypominków przeznaczone są na utrzymanie duszpasterzy.
  2. W przyszłą niedzielę, jako drugą niedzielę miesiąca, na wszystkich Mszach św. składka inwestycyjna na remont dachu kościoła. Po demontażu poszycia dachu wieży okazało się, iż konstrukcja wieży nie jest w najgorszym stanie. Tylko jedna belka pionowa jest do wymiany. Wymieniane są natomiast „krzyże” czyli belki poziome ułożone na krzyż i spinające belki pionowe. Cała konstrukcja jest impregnowana.