XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 22 października 2023 r.

  1. Dziś przypada uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, głównego patrona województwa małopolskiego. Św. Jan Paweł II jest też patronem naszego „Różańcowego gaju”. Zapraszamy na uroczysty „Różaniec przy grocie” ze św. Janem Pawłem II o 20.30, który rozpocznie się przy jego pomniku. Dzisiaj przypada również Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny pod hasłem„Misje sercem Kościoła”. Składka na Mszach św. przeznaczona jest na cele misyjne.
  2. Piątek, 27.10., 15.00 ostatnia w tym roku koronka do Bożego Miłosierdzia przy krzyżu w Lusinie przy ul. Brzegi. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. Sobota, 28.10., święto świętych apostołów Szymona i Judy.
  4. W przyszłą niedzielę Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego obchodzona we wszystkich kościołach, których dokładna data poświęcenia nie jest znana. Nasz kościół był poświęcony w 1636 r. przez biskupa sufragana krakowskiego Tomasza Oborskiego, ale daty dziennej nie znamy, więc w łączności z Kościołem powszechnym będziemy dziękować za naszą świątynię parafialną, przygotowując się do jubileuszu 400. lecia jej budowy. Po Mszy św. o 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczyste Te Deum. Uroczystość ta jest również okazją, by ożywić troskę o nasz kościół, zwłaszcza w kontekście remontu dachu. Składka będzie przeznaczona na budownictwo sakralne w diecezji.
  5. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w intencji dobrego przygotowania naszej parafii do wielkich jubileuszy, zakończona dziesiątkiem różańca i modlitwą do Matki Bożej Gajowskiej. W czasie adoracji możliwość spowiedzi.
  6. Nabożeństwa różańcowe w kościele po Mszy św. wieczornej, a przy grocie o 20.30. Zachęcamy również do odmawiania różańca indywidualnie i w rodzinach oraz przy grocie o 20.30 wg rejonów parafii:

Niedziela, 22.10., Rejon I

Ul. Widokowa, ul. Pod Górą, ul. Brzezinka, ul. Cicha, Brzyczyna

Poniedziałek, 23.10., Rejon II

Ul. Wzgórze, ul. Grzmiąca, ul. Sosnowa, ul. Wesoła, ul. Pogórze, ul. Słoneczna, ul. Zalesie, ul. Spadzista, ul. Myślenicka (nr parzyste), ul. Klimkówka.

Wtorek, 24.10., Rejon III

Ul. Myślenicka (nr nieparzyste), ul. Szkolna, ul. Lipowa, ul. Wąwozowa, ul. Parkowa, ul. Akacjowa, ul. Gaik, ul. Maryjna, ul. Wąska, ul. Kotarbówki, ul. Leśny Stok, ul. Kościelna.

Środa, 25.10., Rejon IV

Ul. Krakowska, ul. Przymiarki, ul. Św. Floriana, Os. Św. Floriana, Os. Dębowe, ul. Zdrojowa, ul. Spacerowa, ul. Źródlana, ul. Wrzosowa.

Czwartek, 26.10., Rejon V

Ul. Brzegi, ul. Kwiatowa, ul. Górska, ul. Stroma, ul. Krótka, ul. Polna.

Piątek, 27.10. Rejon VI

Ul. Zadziela (nr nieparzyste), ul. Gilówka, ul. Zgody, ul. Bema, ul. Latochówki, ul. Łąkowa, ul. Kwiatowa.

Sobota, 28.10., Rejon VII

Ul. Zadziela (nr parzyste), ul. Polna, ul. Rudawa, ul. Nowa, ul. Księżówka.

  1. Przyjmujemy wypominki: roczne, listopadowe oraz jednorazowe. Wypominki jednorazowe zostaną odczytane na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych w czasie procesji różańcowej o 14.00. Na te wypominki prosimy podawać tylko imiona i nazwiska zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Na stoliku z gazetami są ulotki wyjaśniające istotę tej modlitwy oraz jej formę w naszym kościele. Tylko na tych kartach prosimy wpisywać bardzo wyraźnie imiona i nazwiska swoich zmarłych i składać je wraz z ofiarą w zakrystii lub w kiosku parafialnym na cmentarzu.
  2. Bóg zapłać za ofiary złożone w Dniu Papieskim w ramach kwesty na stypendia dla niezamożnej młodzieży z małych miejscowości w kwocie 3964,00 zł.
  3. Cieśle zakończyli pracę na dachu wieży kościoła i rozpoczynają demontaż małych daszków. Ekipa blacharzy kryje dach blachą miedzianą i efekty już widać.
  4. Podobnie jak w ubiegłym roku, w Uroczystość Wszystkich Świętych w godzinach od 8.30 do 16.30 na naszym cmentarzu parafialnym odbędzie się zbiórka ofiar na remont dachu kościoła. Potrzeba 8 osób na jednogodzinne dyżury. Ofiary będą zbierane do skarbony w namiocie obok kaplicy. W zakrystii jest lista dyżurów i można zapisywać się na wybrane godziny. Bardzo prosimy o pomoc w przeprowadzeniu zbiórki.