XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 12 listopada 2023 r.

  1. Dziś na Mszy św. o 11.30 zostaną wprowadzone relikwie bł. Stefana kard. Wyszyńskiego, które przywiozą do naszej parafii górale z Bachledówki, archidiecezjalnego sanktuarium Prymasa Tysiąclecia i członkinie Instytutu Prymasowskiego. Uroczystej Mszy św., która będzie miała góralską oprawę muzyczną, będzie przewodniczył o. Marek Tomczyk, paulin. Po Mszach św. będzie można nabyć publikacje poświęcone Prymasowi Tysiąclecia. Dzisiejsza niedziela to XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: „To jest zawsze nasz dom. SOS dla Bliskiego Wschodu”. Zachęcamy do wsparcia chrześcijan na Bliskim Wschodzie modlitwą i groszem. Szczegóły na parafialnej stronie internetowej.
  2. Środa, 15.11., Po Mszy św. wieczornej o św. Józefie, wypominki listopadowe, różaniec za zmarłych oraz modlitwy do św. Józefa.
  3. Czwartek, 16.11., na różaniec z wypominkami listopadowymi zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klasy VII i VIII.
  4. Piątek, 17.11., Msza św. o 18.00 w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach listopadowych oraz wypominki listopadowe i różaniec, który poprowadzą dzieci z klas trzecich przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami.
  5. Wypominki listopadowe i różaniec za zmarłych od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej do końca listopada.
  6. Tradycyjnie od pierwszej niedzieli Adwentu, w tym roku od 3.12., będą przyjmowane intencje mszalne na kolejny rok. Przypominamy, że zamówienie intencji mszalnej to zawarcie umowy z kapłanem, że zaaplikuje on szczególny owoc Mszy św. w intencji wskazanej przez składającego ofiarę. Kodeks Prawa Kanonicznego w kan. 946 stwierdza, że: „Wierni składający ofiarę, aby w ich intencji była odprawiona Msza św., przyczyniają się do dobra Kościoła oraz uczestniczą przez tę ofiarę w jego trosce o utrzymanie szafarzy. Ofiara składana przy okazji zamawiania intencji mszalnych stanowi podstawowy przychód osobisty księdza. Ksiądz może przyjąć na własne potrzeby tylko jedno stypendium mszalne dziennie nawet jeśli odprawi więcej Mszy św. Pozostałe stypendia musi oddać do kurii. Na stronie parafialnej w zakładce „Przychody księży” znajduje się Dekret Metropolity Krakowskiego ustalający zasady utrzymania księży pracujących w duszpasterstwie parafialnym w naszej archidiecezji oraz comiesięczne rozliczenie ofiar składanych przez parafian na utrzymanie duszpasterzy. Prosimy zapoznać się z tymi rozliczeniami.
  7. Dziś, z racji drugiej niedzieli miesiąca, na wszystkich Mszach św. składka inwestycyjna na remont dachu kościoła. Poświęcenie odnowionego krzyża na szczyt wieży planowane jest na niedzielę, 26.11., czyli Uroczystość Chrystusa Króla, a montaż na poniedziałek 27.11. Następnie rusztowania zostaną zdemontowane, tak aby dach wieży można było zobaczyć w pierwszą niedzielę Adwentu bowiem poświęcenie nowo wybudowanej wieży naszego kościoła miało miejsce właśnie w pierwszą niedzielę Adwentu 1900 r.