I NIEDZIELA ADWENTU 3 grudnia 2023 r.

 1. Rozpoczynamy dziś Adwent, który ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez który wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje się dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania.
 2. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja
 3. Po Mszy św. o 7.30 poświecenie opłatków na stół wigilijny. Będą dostępne w zakrystii. Jak co roku będzie również można nabyć świece w ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zmianka różańcowa po Mszy św. o 9.30.
 4. Roraty od poniedziałku do piątku o 18.00, w soboty o 7.00. Na roraty zapraszamy szczególnie dzieci. W tym roku roraty będziemy przeżywać ze św. Franciszkiem.
 5. Środa, 6.12., pierwsza środa miesiąca. Po Mszy św. roratniej modlitwy do Matki Bożej Gajowskiej.
 6. Czwartek, 7.12., pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy św. wieczornej modlitwy za kapłanów i o powołania kapłańskie.
 7. Piątek, 8.12., Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Msze św. o 7.00 i 18.00. Od 12.00 do 13.00 – Modlitwa w Godzinie łaski. Na Mszy św. o 18.00 poświęcenie medalików, które otrzymają dzieci z klas III przygotowujące się do I Komunii św. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. Sobota, 9.12., Po Mszy św. o 18.00 (niedzielna) Wieczór Uwielbienia Pana.
 9. Intencje mszalne na 2024 r. są przyjmowane w zakrystii tyko i wyłącznie po Mszach św.
 10. Podobnie jak w ubiegłym roku, w ramach kolędy będziemy odwiedzać parafian, którzy wyrażą takie życzenie. Na stoliku pod chórem oraz na stronie internetowej parafii są przygotowane formularze, które należy wypełnić i złożyć do skrzynki umieszczonej za ławkami lub przesłać mailem na adres parafii do 17.12., czyli do III Niedzieli Adwentu włącznie. Na podstawie złożonych deklaracji zostanie opracowany i podany do wiadomości program kolędy.
 11. Polecamy lekturę nowego dwumiesięcznika Gościa Niedzielnego poświęconego historii Kościoła. W pierwszym numerze m.in.: o dowodach na istnienie Jezusa Chrystusa, o Inkwizycji, o Ziemi św. oraz rozmowa z kard. Grzegorzem Rysiem.
 12. W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. ostatnia w tym roku składka inwestycyjna na remont dachu kościoła. Przypominamy, że ofiary wpłacane na konto parafii można odliczyć od podatku. W tytule przelewu należy wpisać „darowizna na cele kultu religijnego – remont dachu”. Potrzeba jeszcze ok. 50000,00 zł. Bóg zapłać za każdy grosz. Zgodnie z planem w ubiegły poniedziałek udało się zamontować krzyż na szczycie wieży. Została zdemontowana część rusztowania. Trwają prace przy pozostałych daszkach na wieży.