III NIEDZIELA ADWENTU 17 grudnia 2023 r.

1. Dziś III Niedziela Adwentu Gaudete – Radujcie się, wzywa do radości, czego wyrazem jest używany dziś różowy kolor szat liturgicznych i wprowadza w drugą część Adwentu, będącą bezpośrednim przygotowaniem do świąt Bożego Narodzenia.
  2. Środa, 20.12., Po roratach, z racji trzeciej środy miesiąca, modlitwy do św. Józefa.
  3. Czwartek, 21.12. i piątek 22.12., 17.00 – 17.50 i po Mszy św. do 19.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja w ciszy i możliwość spowiedzi. Przygotujmy się do świąt Bożego Narodzenia przez sakrament pokuty i pojednania. W piątek kancelaria nieczynna.
  4. Sobota, 23.12., 7.00 ostatnie roraty. Od poniedziałku do piątku roraty o 18.00.
  5. Niedziela, 24.12., IV Niedziela Adwentu a zarazem wigilia Bożego Narodzenia. Ponieważ niedziela jako pamiątka zmartwychwstania Pana Jezusa, nie jest dniem postnym, a wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w wigilię wynika z polskiej tradycji a nie przepisów prawa kościelnego, właściwym rozwiązaniem będzie powstrzymanie się od pokarmów mięsnych jedynie w czasie kolacji wigilijnej. Nie będzie Mszy św. o 17.00. Pasterka o północy. Udział w pasterce zadość czyni obowiązkowi uczestnictwa we Mszy św. w Boże Narodzenie.
  6. Jeszcze tylko dzisiaj można składać deklaracje przyjęcia kolędy do skrzynki umieszczonej za ławkami lub przesłać mailem na adres parafii. Na podstawie złożonych deklaracji zostanie opracowany program kolędy i podany do wiadomości w Boże Narodzenie.
  7. W zakrystii są jeszcze dostępne poświęcone opłatki oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  8. Bóg zapłać za ofiary na wsparcie Kościoła na Wschodzie złożone w ubiegłą niedzielę w kwocie 3009,00 zł.
  9. Wielkie podziękowania za ofiary na remont dachu kościoła. W ubiegłą niedzielę w ramach składki inwestycyjnej złożono 7949,00 zł, w kopertach 1700,00 zł, na konto wpłynęło 14837,00 zł. W sumie od 19.11.23 r. złożono 24486,00 zł. Łączna kwota złożonych ofiar na remont dachu wynosi obecnie 733116,00 zł plus 500 USD. Potrzeba już tylko ok. 25000,00 zł by pokryć koszty remonty dachu i izolacji pionowej fundamentów prezbiterium. Dziękując za każdy grosz, dzieło remontu dachu kościoła poleca się dalszej ofiarności parafian z nadzieją, że uda się do końca roku zebrać brakującą sumę. Następna zbiórka będzie 14.01.2024 r. w drugą niedzielę miesiąca. Przypominamy również, że ofiary wpłacane na konto parafii można odliczyć od podatku. Dobiegają końca prace przy małych daszkach wieży i po świętach planowane jest rozpoczęcie krycia blachą miedzianą dachu nawy głównej.