VI NIEDZIELA ZWYKŁA 11 lutego 2024 r.

  1. Dziś przypada Światowy Dzień Chorego oraz rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów. Włączmy się w te modlitwy.
  2. Poniedziałek, 12.02., po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji o trzeźwość narodu i wyzwolenie z innych nałogów.
  3. Środa, 14.02., Środa Popielcowa rozpoczynająca Wielki Post, który służy przygotowaniu do obchodu Paschy. Liturgia wielkopostna przygotowuje wiernych do Świąt Paschalnych przez wspomnienie przyjętego chrztu i pełnienie pokuty. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o 7.00, 18.00 i 19.30. Na polecenie Metropolity Krakowskiego po Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz ofiar działań wojennych toczących się w różnych rejonach świata. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tzn. jeden posiłek do syta i dwa lekkie oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, natomiast post ścisły mają obowiązek zachować osoby między 18 a 60 rokiem życia, którym zdrowie na to pozwala. Pozostali są do poszczenia w tym dniu usilnie zachęcani. Kancelaria nieczynna.
  4. Piątek, 16.02., trzeci piątek miesiąca. Msza św. wieczorna w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Bożego Miłosierdzia. Droga Krzyżowa o 17.00 i 19.30.
  5. Niedziela, 18.02., 00 pierwsze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W czasie Gorzkich Żali będą zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
  6. Dzisiejsza składka na wszystkich Mszach św. przeznaczona jest na dalsze prace remontowe przy kościele (izolacja pionowa fundamentów, system drenażu i odwodnienia, wybrukowanie i zagospodarowanie terenu przed i wokół kościoła).
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, a w szczególności Gościa Niedzielnego Extra poświęconego tematom związanym z Wielkim Postem w cenie 14 zł.
  8. W ubiegłym tygodniu w nocy z czwartku na piątek dewastatorzy wrócili do groty i tym razem zniszczyli skrzyneczkę na intencje modlitewne.