I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18 lutego 2024 r.

 1. Dziś I Niedziela W. Postu. Po każdej Mszy św. obrzęd posypania głowy popiołem poświęconym w Środę Popielcową. O 16.00 pierwsze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W czasie Gorzkich Żali będą zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Dzisiejsza składka w czasie Mszy świętych przeznaczona jest na dzieła sakralne związane z osobą św. Jana Pawła II.
 2. Środa, 21.02., trzecia środa miesiąca. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Józefa.
 3. Czwartek, 22.02., święto Katedry św. Piotra, apostoła.
 4. Piątek, 23.02., Droga krzyżowa o 17.00 i  19.30.
 5. Sobota, 24.02., 18.00 Msza św. z II Niedzieli W. Postu rozpoczynająca wielkopostne rekolekcje parafialne, które poprowadzi o. Daniel Stanisław Botvina, przełożony prowincjalny franciszkańskiej prowincji św. Michała Archanioła na Ukrainie.
 6. Niedziela, 25.02., na wszystkich Mszach św. nauka rekolekcyjna. O 16.00 Gorzkie Żale z rekolekcyjnym kazaniem pasyjnym. Po Mszach św. zbiórka ofiar na dzieła charytatywne prowadzone przez ojców franciszkanów na Ukrainie.
 7. W czasie kolędy jeden parafianin wyraził gotowość zaśpiewania męki Pańskiej wg św. Mateusza w Niedzielę Palmową o 11.30 i wykonania głównej roli narratora śpiewając barytonem. Potrzeba jeszcze dwóch panów: jednego śpiewającego basem do wykonania roli Pana Jezusa i tenora do zaśpiewania roli kapłanów i tłumu. Teksty i nuty są na chórze. Nasz organista jest gotów pomóc w przygotowaniach.
 8. Wojciech Kościelniak zwraca się z prośbą o wsparcie prowadzonych przez niego dzieł poprzez wpłatę 1,5% na założoną przez siebie Fundację Kiabakari. Szczegóły na ulotkach i na stronie internetowej parafii.
 9. Bóg zapłać za ofiary złożone w Środę Popielcową, w ramach zbiórki na ofiary trwających konfliktów zbrojnych, zarządzonej przez Metropolitę Krakowskiego, w kwocie 1698,00 zł.
 10. Wyrazy wdzięczności osobom modlącym się przy grocie za wykonanie wiosennych porządków przy grocie i zamontowanie nowej skrzyneczki na intencje w miejsce przedniej zniszczonej przez złodziei. Zachęcamy do składania intencji. W złożonych intencjach w każdą drugą sobotę miesiąca o 7.00 jest odprawiana Msza św., a w każdą drugą środę miesiąca odmawiany jest różaniec przy grocie o 20.30. Ze względu na złodziei prosimy nie wrzucać ofiar do skrzyneczki. Ofiary można składać w kościele lub wpłacać na konto parafii.
 11. Wielkie podziękowania za ofiary na dalsze prace remontowe przy naszym kościele: Izolacja pionowa fundamentów, system drenażu i odwodnienia, wybrukowanie i zagospodarowanie terenu przed i wokół kościoła. W ubiegłą niedzielę w ramach składki inwestycyjnej złożono 6888,00 zł, w kopertach 800,00 zł, na konto wpłynęło 4150,00 zł. W sumie od 21.01.2024 r. złożono 11838,00 zł. Łączna kwota ofiar złożonych od początku br. na remont kościoła wynosi obecnie 28373,00 zł. Dziękując za każdy grosz, dzieło remontu naszego kościoła poleca się dalszej ofiarności parafian. Następna zbiórka będzie 10.03.2024 r. w drugą niedzielę miesiąca. Dach nawy głównej naszego kościoła został przykryty blachą i obecnie trwają prace wykończeniowe. Po zakończeniu prac zostaną zdemontowane rusztowania i będą wykonywane daszki nad wejściem do kościoła i na przyporach oraz parapety pod oknami. Jeżeli pogoda pozwoli, to do Wielkanocy prace powinny zostać zakończone.