IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 10 marca 2024 r.

  1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu zwana „Laetare”. Nazwa „Laetare” pochodzi od pierwszych słów łacińskiej antyfony na wejście, czytanej na początku Mszy świętej: Laetare, Ierusalem… (Wesel się, Jeruzalem…). W liturgii to dzień radości z powodu zbliżającego się już Zmartwychwstania. Używany jest różowy ornat (róż to połączenie bieli symbolizującej radość, zmieszanej z fioletem symbolizującym smutek). O 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W czasie Gorzkich Żali są zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczną dekorację kościoła.
  2. Środa, 12.03., jak w każdą drugą środę miesiąca „Różaniec przy grocie” o 20.30 w intencjach złożonych do skrzyneczki w grocie.
  3. Czwartek, 14.03., spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania: kl. VII – 16.30, kl. VIII – 18.30.
  4. Piątek, 15.03., trzeci piątek miesiąca. Msza św. wieczorna w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Bożego Miłosierdzia. Droga Krzyżowa o 17.00 i 19.30.
  5. W zakrystii, w ramach akcji charytatywnej Caritas na Wielki Post można nabyć baranki paschalne oraz paschaliki, czyli miniatury paschału, symbolu Pana Jezusa Zmartwychwstałego. W czasie liturgii Wigilii Paschalnej od uroczyście poświęconego paschału będziemy mogli zapalić nasze paschaliki. Ofiara za paschalik wynosi 10 zł a za baranki 15 zł.
  6. Dzisiejsza składka na wszystkich Mszach św. przeznaczona jest na dalsze prace remontowe przy kościele: Izolacja pionowa fundamentów, system drenażu i odwodnienia, wybrukowanie i zagospodarowanie terenu przed i wokół kościoła.
  7. Parafia w Opatkowicach zaprasza w piątek, 22.03., na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Rozpoczęcie Mszą św. o 18.00. Wśród trzech tras do Kalwarii Zebrzydowskiej, jedna (Niepokalanej Maryi Panny) wiedzie obok naszego kościoła. Więcej informacji na parafialnym FB i parafialnej stronie internetowej oraz na stronie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.