V NIEDZIELA WIELKANOCNA  28 kwietnia 2024 r.

 1. Poniedziałek, 29.04., święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
 2. Środa, 1.05., pierwsza środa miesiąca. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo majowe i modlitwy do Matki Bożej Gajowskiej.
 3. Czwartek, 2.05., pierwszy czwartek miesiąca. 17.00 – 17.50 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja w ciszy i możliwość spowiedzi przed pierwszym piątkiem, ze względu na Uroczystość NMP Królowej Polski, która w tym roku wypada w pierwszy piątek miesiąca. Po Mszy św. wieczornej majówka w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne. Drugi maja to Dzień Polonii i Polaków za Granicą oraz Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wywieśmy narodową flagę na naszych domach. Między 19.00 a 19.30 spodziewane jest przyjście pielgrzymów Diecezjalnej Pielgrzymki Pieszej z Bielska-Białej do Łagiewnik w liczbie ok. 170 osób. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii lub mailowo miejsc noclegowych. Wszyscy, którzy zgłosili już gotowość przyjęcia pielgrzymów na nocleg, jak i ci, którzy jeszcze taką gotowość zgłoszą oraz ci, którzy zdecydują się na przyjęcie pielgrzymów w ostatniej chwili, bez wcześniejszego zgłoszenia, proszeni są, by przyjechali o 19.00 pod kościół zabrać do siebie pielgrzymów. Ponieważ zgłoszonych noclegów jest znacznie mniej niż pielgrzymów, gościna „ostatniej minuty” będzie bardzo mile widziana. Wymarsz pielgrzymów planowany jest następnego dnia ok. 9.00.
 4. Piątek, 3.05., uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski oraz państwowe Święto Konstytucji 3 Maja. Msze św. jak w niedzielę. Nie jest to jednak święto obowiązkowe. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. Sobota, 4.05., pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o 7.00 nabożeństwo pierwszosobotnie i różaniec, który poprowadzi Róża Matki Bożej Gajowskiej. oraz drugie nabożeństwo wynagradzające pięciu pierwszych sobót miesiąca. Informacje o nabożeństwie wynagradzającym pięciu pierwszych sobót miesiąca na stronie internetowej parafii. W ramach duchowego przygotowania do wielkich jubileuszy parafialnych oraz w ramach Archidiecezjalnego Kongresu Eucharystycznego o 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia, a następnie adoracja w ciszy do 17.50. W czasie adoracji możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania. Skorzystajmy z tej okazji, by pogłębić naszą więź z Panem Jezusem. W tym dniu wypada również wspomnienie św. Floriana. Zachęcamy mieszkańców ulicy i osiedla św. Floriana, by uczcili swojego patrona np. śpiewając majówkę przy jego kapliczce, która znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Krakowskiej i św. Floriana.
 6. Niedziela, 5.05., pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. Zmianka różańcowa po Mszy św. o 9.30.
 7. Nabożeństwa majowe w kościele po Mszy św. wieczornej, a pół godziny przed Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, zakończona dziesiątkiem różańca i modlitwą do MB Gajowskiej w ramach Archidiecezjalnego Kongresu Eucharystycznego oraz w intencji o dobre przygotowanie parafii do wielkich jubileuszy parafialnych. W czasie adoracji możliwość spowiedzi. 20.30 majówka przy grocie, na którą serdecznie zapraszamy wg rejonów parafii:
 • Środa, 1.05., Rejon I: Ul. Widokowa, ul. Pod Górą, ul. Brzezinka, ul. Cicha, Brzyczyna.
 • Czwartek, 2.05., Rejon II: Ul. Wzgórze, ul. Grzmiąca, ul. Sosnowa, ul. Wesoła, ul. Pogórze, ul. Słoneczna, ul. Zalesie, ul. Spadzista, ul. Myślenicka (nr parzyste), ul. Klimkówka.
 • Piątek, 3.05., Rejon III: Ul. Myślenicka (nr nieparzyste), ul. Szkolna, ul. Lipowa, ul. Wąwozowa, ul. Parkowa, ul. Akacjowa, ul. Gaik, ul. Maryjna, ul. Wąska, ul. Kotarbówki, ul. Leśny Stok, ul. Kościelna.
 • Sobota, 4.05., Rejon IV: Ul. Krakowska, ul. Przymiarki, ul. Św. Floriana, Os. Św. Floriana, Os. Dębowe, ul. Zdrojowa, ul. Spacerowa, ul. Źródlana, ul. Wrzosowa.
 • Niedziela, 5.05., Rejon V: Ul. Brzegi, ul. Kwiatowa, ul. Górska, ul. Stroma, ul. Krótka, ul. Polna.
 • Poniedziałek, 6.05., Rejon VI: Ul. Zadziela (nr nieparzyste), ul. Gilówka, ul. Zgody, ul. Bema, ul. Latochówki, ul. Łąkowa, ul. Kwiatowa.
 • Wtorek, 7.05., Rejon VII: Ul. Zadziela (nr parzyste), ul. Polna, ul. Rudawa, ul. Nowa, ul. Księżówka.