V Róża św. Rity

Oficjalną datą powstania Róży im. św. Rity jest 1 kwietnia 2022 r., ale jej formowanie trwało prawie dwanaście miesięcy.

Róża działa wg zasad Różańca Rodziców za dzieci www.rozaniecrodzicow.pl, w ramach którego rodzice codziennie odmawiają dziesiątek różańca w intencji swoich dzieci powierzając je Niepokalanemu Sercu Maryi i prosząc o błogosławieństwo dla nich.

Do Róży należy nietypowo 21 rodziców, gdyż jedno z małżeństw odmawia tajemnicę Różańca wspólnie, ponadto dwa inne małżeństwa, cztery babcie i pozostali rodzice. Ponad połowa członków Róży mieszka na terenie parafii Narodzenia NMP w Gaju, pozostali w Kolbuszowej, Krakowie, Krasnem, Pcimiu, Starej Wsi i Szczyrzycu. Codziennie otaczamy modlitwą różańcową łącznie 54 naszych dzieci.

Patronem Róży jest św. Rita, która jest świętą od spraw trudnych i beznadziejnych, ale także matek i kobiet we wszystkich stanach.
Każdego  21. dnia miesiąca modlimy się wspólnie, łącząc się osobiście na Różańcu przy Grocie, online tiny.pl/7ng24 bądź duchowo.