XV NIEDZIELA ZWYKŁA 12 lipca 2020 r.

  1. Serdeczny Bóg zapłać za ofiary na powodzian złożone w ubiegłą niedzielę w kwocie 3611,00 zł, które zostały już przekazane Caritas Archidiecezji Krakowskiej.
  2. Wielkie dzięki za wszelkie ofiary składane na cele parafialne. Szczególne podziękowania za ofiary wpłacane na konto w marcu, kwietniu i maju, które pozwoliły parafii zachować płynność finansową w czasie epidemii. Na stronie parafialnej co miesiąc publikowane jest zestawienie ofiar na utrzymanie kapłanów, jak również ofiar na spłatę długu za zakup i montaż ogrzewania kościoła w 2018 r.
  3. Czas epidemii pokazał jak ważną rolę komunikacyjną pełni parafialna strona internetowa. Udało się przygotować nową, bardziej przejrzystą wersję, która powinna usprawnić przekazywanie informacji z życia parafii. Jest również oficjalna strona parafii na Facebooku. Ciągle trwają prace wdrożeniowe. Wyrazy wdzięczności dla wszystkich, którzy zaangażowali się w ten projekt.
  4. Od jutra do czwartku, 16 lipca w naszej parafii odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego z przeznaczeniem na wsparcie misji w najbiedniejszych krajach świata. Sprzęt prosimy przywozić na podwórko plebańskie pod starą plebanię. Brama będzie otwarta od 7 .00 do 20.30. Informacje o zbiórce na ulotkach i na stronie internetowej.
  5. W przyszłą niedzielę, 19.07., rozpoczyna się XXI Tydzień św. Krzysztofa. Po Mszy św. o 17.00 będzie poświecenie rowerów, a w niedzielę, 26.07., po każdej Mszy św. na obu parkingach będzie poświęcenie pojazdów. Wzorem lat ubiegłych przy okazji poświecenia pojazdów, będzie zbiórka ofiar na paliwo dla pojazdów misji ks. Wojciecha Kościelniaka w Kiabakari. W ubiegłym roku zebraliśmy 3747,00 co pozwoliło zakupić 900 litrów paliwa. Obecnie w misji eksploatowane są: 3 autobusy szkolne, 1 samochód – ambulans, 5 motocykli – ambulansów oraz 3 auta terenowe. Roczny koszt paliwa dla wszystkich pojazdów wynosi 30 tys. zł. Pomóżmy ks. Wojtkowi, aby te pojazdy, zakupione z wielkim trudem, nie stały bezużyteczne z powodu braku pieniędzy na paliwo.